18. prosince 2018 - Generální zkouška v mosteckém divadle

Škola základ života. S touto pravdivou větou se dne 18. prosince setkala naše třída společně se sextou.

Naše dvě třídy byly pozvány na generální zkoušku do mosteckého divadla na hudební komedii již zmíněného představení Škola základ života.

Jak název napovídá, děj se odehrává ve školním prostředí v roce 1938. Studenti se potýkají se svými školskými povinnostmi, řeší svůj prospěch, provokují učitele. I když se děj odehrává před 80 lety a způsoby v té době byly odlišné od dnešních, tak si myslím, že se každý z nás mohl s těmito studenty ztotožnit.

Bylo velmi zajímavé vidět divadelní představení jinak, než oficiálně. Režisér několikrát pozastavil hru, aby sdělil hercům nějaké rady, některé scény probíhaly víckrát. Samotná improvizace herců při těchto pauzách byla velmi zábavná a živá kapela dodávala scénám skvělou atmosféru.

Představení se nám moc líbilo a těšíme se na další, která nás stejně mile potěší.

Autorka: Rebeka Zvonařová, 1.A