27. září 2016 - Mediální týden gymnázia, den třetí

Žurnalistika je dřina. O tom se přesvědčujeme již třetí den. Ambice stihnout úplně všechno se nám zvolna rozplývá v neutuchajícím přílivu nových a nových informací. Ještě se nám točí hlava ze včerejších témat a dnes nás opět čeká informačně neméně bohatý den. Naštěstí jsou jednotlivá témata mediálního týdne přitažlivá a všichni žurnalisté sympatičtí. Tedy, nyní mám na mysli žurnalisty profesionály, k video-pokusům studentů buďte prosím shovívaví.

A jaký byl dnešek? Sabina Slonková, Zuzana Tvarůžková a Václav Moravec. Co jméno, to novinářské eso. Co věta, to myšlenka k zapamatování. A samozřejmě jsme u toho my ostatní, dychtiví studenti, kterým se dostalo opět vrchovatě informací ze světa médií. K tomu navíc film Vrtěti psem a večer od osmi hodin ještě koncert skupin Nauzea orchestra a Anita. Žurnalistika je dřina. Krásná dřina…

Autoři: Marek Fux, sexta (text), Jan Doleček, Jakub Machovec, Daniel Schőn, všichna sexta (videa), Monika Jeníčková, 3.A (foto), Mgr. Michal Smatana (foto)

Sestřih z celého dne

Rozhovor se Zuzanou Tvarůžkovou