23. listopadu 2018 - Best in Deutsch

Dne 23. listopadu 2018 se konala celostátní soutěž Best in Deutsch, které se zúčastnilo 15 studentů z naší školy, aby si prověřili svoje znalosti německého jazyka. Test, který trval 60 minut, je určen studentům středních škol ve věku 15 - 19 let. Mohou se ho účastnit pouze studenti, jejichž rodným jazykem není němčina, nepobývali v německy mluvící zemi déle než 1,5 roku a nepocházejí z rodiny, kde je němčina komunikačním jazykem. Test je na úrovni B1 -B2, součásti jsou videa a audionahrávky. Každému studentovi se po odeslání odpovědí a ukončení testu zobrazily dosažené body a čas. Celkové výsledky obdrží škola po dvou týdnech, dvacet nejlepších studentů získá možnost zúčastnit se zdarma jazykového kurzu v Europeansummerschool v Praze. Držíme palce!

Autoři: PhDr. Eva Javůrková (text), Mgr. Michal Smatana (foto)