28. prosince 2018 - Vánoční florbalový charitativní turnaj

Tak nám právě skončil historicky první ročník Vánočního charitativního turnaje, který se odehrál 28. prosince 2018 na dolní budově našeho gymnázia. Tato akce byla velmi povedená - na střední školu v Jihoafrické republice poputují necelé čtyři tisíce korun. Turnaje se celkem zúčastnilo sedm družstev, které měly chuť si florbalem zpříjemnit vánoční prázdniny. Družstva předváděla velmi vyrovnané výkony, ale pouze čtyři týmy se mohly zapojit do boje o medaile, do kterého se probojovaly hned tři týmy z mosteckého gymnázia. Už od začátku turnaje byly patrné malé výkonnostní rozdíly týmů SESIDO a SIBIŘ, a tak nebylo překvapením, že se po jasné výhře v semifinále střetla tato dvě družstva v boji o zlato. Finále bylo velmi vyrovnané, avšak v poslední třetině si tým SESIDO vytvořil pohodový náskok čtyř gólů, který si udržel až do konce základní hrací doby. A tak po senzační výhře si z turnaje odváží putovní pohár tým SESIDO, který udolal tým SIBIŘ 9:5. V boji o třetí místo nestačil tým RETARDOVANÉ OVCE na tým BARFA, který si z turnaje odváží bronzové medaile po výhře 7:2. Tato akce by se neobešla bez přispění vedení naší školy a našeho organizačního týmu. Patří Vám velký dík. A proto doufáme, že příští ročník bude alespoň z půlky tak dobrý, jako ten letošní. :-)

Autor: Daniel Sedlár, 2.B