3. března 2020 - Sokrates na gymnáziu

Ne, nebojte se, slavný filosof nepovstal z mrtvých. To se jen v prostorách naší školy uskutečnila již tradiční přehlídka vysokých a vyšších odborných škol nejen z našeho regionu SOKRATES 2. Na jednom místě se tak zájemci o další studium, výchovní poradci i širší veřejnost mohla seznámit s podmínkami přijetí a budoucího studia ve svém vysněném oboru. Nebo se popřípadě seznámit s obory, o kterých do nynější doby neměli potuchy.

Jedná se již o 12. ročník. Prezentovalo se na něm 12 škol či univerzit. Namátkou: ČVUT, ČZU, VŠCHT Praha, UJEP z Ústí nad Labem, Univerzita obrany Brno, Technická univerzita Ostrava, VŠFS Karlovy Vary, ZU v Plzni, VOŠ Chomutov atp.

Prezentace vysokých a vyšších odborných škol se setkala s velkým zájmem. U některých stánků bylo opravdu rušno.

Teď už si jen dobře vybrat a mít dostatek vůle a sil studium úspěšně dokončit.

Autoři: Mgr. Iveta Macánová (text+foto), Mgr. Michal Smatana (foto)