Ze života školy

 • Ve čtvrtek 10. června 2021 ve 12:15 proběhlo v parku před budovou B2 slavnostní předání maturitních vysvědčení třídy 4.A.

  Na tento den jsme se všichni těšili, neboť se jednalo o naše první společné třídní setkání po říjnovém uzavření škol pro covidovou pandemii. Byly to okamžiky milé, všem velmi příjemné. Chvíle jedinečné, jelikož nad hlavami všech zúčastněných probíhalo právě částečné zatmění Slunce.

 • Studenti sexty Pavel Elexa, Matouš Rybák a Martin Klein se zúčastnili základního kola soutěže EuropaSecura, otestovali své znalosti v testu (test byl primárně zaměřen na bezpečnostní politiku České republiky, Evropskou unii, Severoatlantickou alianci, historii nebo práci se slepou mapou a schopnosti porozumění textu), uspěli a postoupili do krajského kola soutěže.

 • Už tě nebaví sedět jenom na židli? Tak vyzvi spolužáka, kamaráda, sourozence nebo rodiče a jednoduše vstaň ze židle a pojď běhat! Pro společný cíl – uběhnout za svoji školu co nejvíce kilometrů a vyhrát pro ni 100 000 Kč na vylepšení sportovního zázemí.

  Termín projektu: 12. dubna 2021 – 25. června 2021

  Kdo se může zúčastnit? Kdokoliv, kdo se chce do projektu zapojit a podpořit studenty a střední školy.

  Image
 • Znáte Netflix? A viděli jste již seriál Koruna? Pokud je vaše odpověď ano, jistě znáte prince Philipa, vévodu z Edingurghu. A pokud vaše odpověď byla ne, hned se dozvíte více!

  Zapojili jsme se totiž do výzvy DofE (The Duke of Edinburgh's International Award) - Cena vévody z Edinburghu, mezinárodní program pod záštitou britské královské rodiny.

  Jedná se o program osobního rozvoje a je možné ho plnit kdekoli v České republice. Určena je pro každého ve věku od 14 do 24 let.

  Image
 • O víkendu 6. a 7. března 2021 proběhlo v Ostravě halové MČR juniorů a dorostu v atletice. Uskutečnilo se na základě přísných hygienických podmínek (povinný PT-PCR test). Z naší školy se zúčastnili čtyři atleti v dresu AK Most. Patrik Ďurčo získal v osobním rekordu 12,92 m v trojskoku 8. místo. Štěpán Gregor běžel 60 m v čase 7,45 s (15. místo) a 200 m v čase 23,68 (12. místo). Nela Babjáková si doběhla pro nový halový osobní rekord na 400 m v čase 62,15 s (16. místo). Nejlépe se dařilo Karolíně Chýlové ve skoku vysokém, kde obsadila výkonem 163 cm třetí místo.