16. listopadu 2018 - Výsledky celostátní počítačové soutěže Bobřík informatiky

Jedenáctý ročník této celostátní informatické online soutěže se konal od 5. do 16. listopadu 2018. Soutěž pořádá jako každoročně tým informatiků z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Letos soutěžilo téměř 80 tisíc žáků ze ZŠ a SŠ v České republice.

V naší škole probíhala soutěž v počítačových učebnách budov B1 a B2. Do soutěže se žáci mohli předem zaevidovat přes Anketu v Bakalářích. Větší množství žáků soutěžilo přímo v hodině IKT, pokud právě v tento den probíhala soutěž v jejich věkové kategorii.

V jednotlivých věkových kategoriích soutěžilo z naší školy celkem 99 žáků, z toho úspěšnými řešiteli (150 a více bodů) bylo 14 žáků. Nejvyšší možný bodový zisk 240 bodů se podařil stejně jako vloni Janovi ze sekundy. Honzo, gratulujeme!!!

V letošním ročníku museli pořadatelé zohlednit požadavky dané GDPR, takže žáci soutěžili buď jako oficiální soutěžící (uvedli své skutečné jméno) nebo anonymní soutěžící (uvedli např. přezdívku). V kategorii Senior bylo možné po celkovém vyhodnocení v rámci kraje postoupit do ústředního kola.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme a ostatním děkujeme za účast v této náročné soutěži.

Kategorie Senior

7 soutěžících, z nich postupují do ústředního kola:

1. Hana Němcová, oktáva
  2. Jakub Machovec, oktáva
  3. Vojtěch Novák, oktáva

Kategorie Junior

62 soutěžících, z toho 6 úspěšných řešitelů

Kategorie Kadet

28 soutěžících, z toho 7 úspěšných řešitelů

Kategorie Benjamin

2 soutěžící, z toho 1 úspěšný řešitel (maximální počet bodů)

Autoři: Ing. Markéta Aubrechtová (text), Ing. Roman Paul (foto)