• 15. dubna 2024 - Projekt H3KNISE.CZ - workshopové dopoledne na naší škole

• Do autobusu jsme nastupovali docela promrzlí z mosteckého ranního chladna, v Drážďanech jsme ale vystoupili do tepla. Jarní sluníčko hřálo a bundy šly stranou. Ač bylo brzké dopoledne, u širokého koryta Labe se to hemžilo lidmi. My jsme se mezi nimi vydali do centra města, k majestátnímu Frauenkirche, který jsme si prohlédli zvenku i zevnitř.

Odtud jsme potom zamířili na Altmarkt. Před samostatným rozchodem byl čas srazu oznámen s prosbou: „Hlavně přijďte včas!”

• V Ústí nad Labem se tentokrát konalo krajské kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naše škola vyslala dva zástupce. Vladimír Adamenko ze septimy suverénně ovládl svou kategorii a postupuje do dalšího kola. V kategorii nižších gymnázií nás výborně reprezentoval Jakub Trčka z kvarty, který se umístil na 4. místě. Oba si zaslouží naše srdečné blahopřání a budeme držet palce Vláďovi v celostátním kole.

Autorka: Mgr. Jana Bencová

• V pátek 22. března 2024 se naši futsaloví borci v Konferenčním finále v Praze utkali s výběrem nejlepších týmů z Čech. Po napínavých bojích se nám povedla nevídaná věc. Naše herní taktika opět slavila úspěch a posunula nás do Superfinále! Jsme tedy mezi čtyřmi nejlepšími týmy z celé České republiky!

10. dubna to budeme mít ve Žďáru nad Sázavou velmi těžké, ale už teď se na to velmi těšíme. Držte nám palce!

Autor: Mgr. František Staněk

• Ve čtvrterk 21. března 2024 se na naší škole konalo krajské finále mezinárodní matematické soutěže Adama Riese. Toto krajské kolo mělo určit desítku postupujících žáků Ústeckého kraje do mezinárodního finálového kola soutěže.

Tato soutěž se u našich západních sousedů těší velké vážnosti. Prvního kola se ve spolkových zemích Sasko, Bavorsko a Durynsko účastní více než 1200 žáků. Příklady, které musí žáci řešit, jsou svou povahou a velmi často i odkazy na historické reálie 16. století netypické pro běžnou matematiku probíranou v současném českém školství.

• Dne 21. března 2024 se uskutečnilo v Ústí nad Labem krajské kolo Olympiády v českém jazyce (I. kategorie). Adéla Andrlová z kvarty v konkurenci 20 soutěžících obsadila nádherné 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Autorka: Mgr. Zuzana Vránová

• Dne 20. března 2024 jsme odehráli jarní část volejbalové ligy. Bohužel se nám nevyhnula zranění a nemoci. Náš tým tedy nebyl kompletní. První zápas jsme porazili diplomacii 3:1. Obchodní akademie byla ale nad naše síly. Finále soutěže se bude konat koncem dubna v Litvínově. Snad se do té doby dá náš tým dohromady.

Autorka: Mgr. Karla Trefná

• V úterý 19. března se tři naše žákyně Lea Skálová, Rozálie Hebortová (obě tercie) a Ivana Weissová z kvarty zúčastnily okresního kola biologické olympiády v kategorii C, žáků 8. a 9. tříd. Žáci soutěžili ve čtyřech disciplínách – vstupní úkol, vědomostní test, praktické poznávání přírodnin a laboratorní úkol.

Všechna děvčata se vešla do první pětky. Lea obsadila druhé místo, Rozálie čtvrté a obě postupují do krajského kola, které proběhne 9. května v Teplicích. Ivana je pro toto kolo náhradníkem.

Všem gratulujeme a přejeme, ať se daří i v kole krajském.

• Minulé pondělí se do Ústí nad Labem sjeli nejlepší ruštináři z Ústeckého kraje, aby poměřili své znalosti a schopnosti v používání ruštiny. Naši školu reprezentoval v kategorii SŠ student teprve 1. ročníku Tomáš Lenny Novák a v konkurenci studentů 2. a 3. ročníků obsadil fantastické 2. místo. Tím se zároveň stal náhradníkem pro republikové kolo.

Blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Autorka: Mgr. Kamila Pelešková

• Dne 18. března 2024 se uskutečnilo v Ústí na Labem krajské kolo soutěže ve španělském jazyce. Všichni soutěžící z našeho gymnázia se umístili na stupních vítězů. V I. kategorii se na 2. místě umístila Adéla Andrlová a na 3. místě Štěpán Nový, oba z kvarty. A II. kategorii (pro střední školy) vyhrála Eliška Bartošová se sexty, která postupuje do ústředního kola.

Všem blahopřejeme ke skvělým výsledkům a Elišce budeme držet palce v ústředním kole!

Autorka: Mgr. Pavlína Korcová