28. ledna 2020 - Krajské kolo přeboru školních družstev v šachu

Opět velký úspěch! V úterý 28. ledna 2020 se naše dvě šachová družstva GymMost A (R. Škuthan, T. Ullík, J. Reiner, M. Potůček, P. Srp) a GymMost B (A. Výborný, M. Kovář, M. Stančák, F. Čihula) zúčastnila krajského kola přeboru školních družstev v šachu, které se konalo v Lounech. V kategorii středních škol se turnaje zúčastnilo 12 týmů. Tým GymMost B (byl pořadateli nasazen jako desátý) se umístil na osmém místě. Nechal tedy za sebou dvě papírově silnější družstva. Družstvo GymMost A, nasazené jako třetí, obsadilo místo druhé a tím postoupilo do republikového kola. Všem hráčům děkuji za vzornou reprezentaci školy a postupujícím gratuluji.

Rád bych na tomto místě také poděkoval Středisku volného času v Mostě, které nám velmi ochotně každoročně zapůjčuje šachové soupravy nejen pro uspořádání školního kola v šachu, ale také pro krajské kolo této soutěže.

Autor: Mgr. T. Volmut