6. a 7. června 2026 - Hudební pocta v Drážďanech

O víkendu 6. a 7. června se v Drážďanech uskutečnila výjimečná hudební událost, které se zúčastnil i náš sbor SMoG. Hlavním bodem programu bylo slavnostní odhalení nového pamětního kamene věnovaného skladateli Rudolfu Engelovi. Náš sbor zde spojil síly s dalšími hudebními tělesy a vytvořil monumentální sbor, který během jednoho ze dvou dnů vedl dirigent Matouš Pavlis. Pro všechny zúčastněné bylo neuvěřitelným zážitkem slyšet sílu tolika hlasů společně a vnímat atmosféru, která na místě panovala. Tato mezinárodní spolupráce přinesla nejen hluboký prožitek, ale také obrovskou inspiraci do naší další sborové činnosti.

Autorky: Daniela Šatrová, 3.B (text), Mgr. Dana Řepová (foto)