4. až 15. listopadu - Vyhodnocení počítačové soutěže Bobřík informatiky

Dvanáctý ročník této celostátní informatické online soutěže se konal od 4. do 15. listopadu 2019. Soutěž pořádá jako každoročně tým informatiků z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Letos soutěžilo téměř 91 tisíc žáků ze ZŠ a SŠ v České republice.

V naší škole probíhala soutěž v počítačových učebnách budov B1 a B2. Primáni, terciáni a seminář 3PR soutěžili přímo v hodině PEK, DT a IKT, protože právě probíhala soutěž v jejich věkové kategorii. Ostatní žáci přicházeli do počítačových učeben soutěžit dle svého zájmu.

V jednotlivých věkových kategoriích soutěžilo z naší školy celkem 82 žáků, z toho úspěšnými řešiteli (120 a více bodů) bylo 35 žáků. Nejvyšší bodový výkon v naší škole byl 180 bodů (z maximálně možných 192).

I v letošním ročníku museli pořadatelé zohlednit požadavky dané GDPR, takže žáci v kategoriích Senior a Junior soutěžili buď jako oficiální soutěžící (uvedli své skutečné jméno) nebo anonymní soutěžící (uvedli např. přezdívku). V kategoriích Benjamin a Kadet uváděli žáci pouze své křestní jméno.

V kategorii Senior bylo možné po celkovém vyhodnocení postoupit do ústředního kola, které se bude konat v lednu 2020 v jednotlivých krajských městech.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme a ostatním děkujeme za účast v této náročné soutěži.

Kategorie Senior
9 soutěžících, z nich postupují do ústředního kola: Vít Knobloch, oktáva; Jakub Hůďa, septima

Kategorie Junior
7 soutěžících, z toho 4 úspěšní řešitelé: Martin Klein, 172 bodů; Tomáš Pěnkava, 157 bodů; anonymní soutěžící z třídy sexta, 156 bodů; Vít Kůřil, 148 bodů

Kategorie Kadet (tercie a kvarta)
40 soutěžících, z toho 20 úspěšných řešitelů
2 soutěžící z kvarty získali 180 bodů – gratulujeme!!!

Kategorie Benjamin (prima; sekunda se nezúčastnila)
26 soutěžících, z toho 10 úspěšných řešitelů
2 soutěžící získali 176 a 172 bodů.

Autoři: Ing. Markéta Aubrechtová (text a foto), Mgr. Michal Smatana (foto)