14. června 2026 - Veslaři Podkrušnohorského gymnázia Most úspěšně bojovali na Mistrovství oblasti Labe

O víkendu 13. a 14. června 2026 se v Račicích uskutečnilo Mistrovství oblasti Labe, které je tradičně posledním kvalifikačním závodem před Mistrovstvím České republiky. Podkrušnohorské gymnázium Most mělo na šampionátu výrazné zastoupení prostřednictvím studentů a absolventů školy, kteří reprezentovali Veslařský klub Ohře Most pod vedením trenéra Pavla Bláhy, Jakuba Makovičky a Karolíny Zázvorkové.

Průběh závodů výrazně ovlivnilo nepříznivé počasí. Silný vítr a zhoršující se podmínky na vodě nakonec znemožnily dokončení všech plánovaných finálových jízd. Mistrovství oblasti Labe se tak zařadilo po bok oblastních šampionátů na Vltavě a Moravě, které byly z obdobných důvodů rovněž předčasně ukončeny. Český veslařský svaz následně rozhodl, že na Mistrovství České republiky postoupí všechny posádky, které si vybojovaly účast ve finále A.

Výborného výsledku dosáhla juniorská čtyřka bez kormidelníka ve složení Anežka Kloubská (2.S), Aneta Nikoličová (3.S), Kateřina Wainerová a Anežka Peroutová (2.S). Mostecká posádka zvítězila ve své disciplíně a potvrdila výbornou formu před vrcholem domácí sezóny.

Velmi úspěšně si vedli také absolventi a studenti Podkrušnohorského gymnázia Most v dalších disciplínách. Dvojskif mužů ve složení Adam Perout (4.S) a Tomáš Bradáč zvítězil ve své kategorii a vybojoval titul mistrů oblasti Labe.

Výborně si vedl také čerstvý absolvent gymnázia David Kolísek (4.S), který v závodě skifařů obsadil 3. místo mezi muži a potvrdil svou příslušnost k oblastní špičce. Do závodů už nezasáhla mužská párová čtyřka s účastí Davida Kolíska, Tomáše Krále, Tomáše Bradáče a Adama Perouta.

Úspěšné vystoupení mosteckých veslařů potvrzuje dlouhodobě vysokou úroveň spolupráce mezi Podkrušnohorským gymnáziem Most a Veslařským klubem Ohře Most. Studenti dokážou skloubit náročnou sportovní přípravu se studiem a pravidelně se prosazují mezi nejlepšími veslaři České republiky.

Gratulujeme všem závodníkům k dosaženým výsledkům a přejeme mnoho úspěchů na nadcházejícím Mistrovství České republiky.

Autorka: Mgr. Karolína Zázvorková