22. až 24. června 2026 - Devátí v republice!
Po postupu z krajského kola se naše družstvo ve složení Miroslav Jirásko, Vladimír Veverka, Michal Horváth a Xuan Nguyen Ta zúčastnilo Mistrovství České republiky školních družstev v šachu. Turnaj probíhal ve dnech 22. až 24. června 2026 ve Zlíně. V kategorii středních škol se nominovalo 32 týmů ze všech krajů republiky, které byly nasazeny podle průměrného ELO. Naše družstvo zaujalo devatenáctou startovací pozici. V průběhu devíti kol turnaje se dokázali kluci dostat až na místo deváté, což je za poslední roky nejlepší umístění. Gratulujeme a děkujeme.
Podrobnou statistiku průběhu turnaje naleznete zde.
Během volných chvil, po vysilujících kláních nad šachovnicemi, bylo potřeba provětrat hlavy a zapomenout na krále, dámy, pěšce, … a tak boje na šachovnici vystřídaly boje v duchu probíhajícího MS v kopané (viz foto).
Speciální poděkování patří Krajskému úřadu Ústeckého kraje, který veškeré náklady spojené s výjezdem financoval (ubytování, doprava, strava). A platil náklady nejen nám, ale i Gymnáziu Jateční z Ústí nad Labem (24. místo) a Gymnáziu z Roudnice nad Labem (7. místo v kategorii 6.-9. třída). Nemalou zásluhu na tom má náš pan ředitel Mgr. Karel Vacek, který s krajským úřadem tuto pomoc vyjednal.
Autor: Mgr. Tomáš Volmut

