12. prosince 2016 - Cíl další exkurze – přípravná třída základní školy

Dne 12. prosince se náš seminář psychologie vypravil na 7. Základní školu Jakuba Arbesa navštívit děti z přípravné třídy. Po zpočátku nesmělých a vystrašených pohledech jsme se vrhli s chutí do práce. Pomocí několika úkolů jsme u dětí pozorovali jejich školní připravenost a školní zralost. Potom jsme se mohli na chvíli stát součástí hravé výuky, a tak se seznámit s jejím průběhem. Na konci jsme dětem předali malý dárek v podobě „dalekohledu“ s bonbony, pomocí kterého jsme se zároveň pokusili zjistit lateralitu dítěte (využívání párových orgánů - ruka, noha a oko, ucho, zaměřili jsme si i na její nejznámější projev pravolevou orientaci).

Z exkurze jsme odcházeli s milými pocity a všem se nám čas strávený s dětmi líbil. Děkujeme paní učitelce Martině Ceeové, že nám tuto exkurzi ve svojí třídě umožnila. Děkujeme i dětem, že byly tak úžasné.

Autoři: Michaela Bažantová, Tereza Hachová, oktáva (text), Mgr. Jitka Ježková (foto)