2. až 6. ledna 2024 - Lyžařský výcvik kvinty

Studenti třídy kvinty A se v brzkých dopoledních hodinách dne 2. ledna 2024 vydali vstříc lyžařském výcviku ve Skiareálu Klínovec. Toho dne sužovalo Krušnohoří silné sněžení, které autobusu znemožnilo příjezd přímo před ubikaci. Účastníci zájezdu se tak museli vydat na cca 2 kilometrovou kalvárii skrze jindy malebné horské městečko Loučná pod Klínovcem. Velký dík patří majiteli ubytovacího zařízení, který výpravě nezištně podal pomocnou ruku v podobě odvezení bagáže do penzionu a notně tak studentům usnadnil cestu. Ubytování tvořil již generacemi prověřený rodinný penzion Koruna, ve kterém byla žákům zajištěna plná penze, tzn. snídaně oběd i večeře.

Již první odpoledne po příjezdu učitelé naordinovali lyžování, leč z důvodu nepříznivého počasí musel být plánovaný program odložen na den následující. Náhradní plán tvořil výlet do přilehlého německého města Oberwiesenthal, který ještě hrál vánočními tóny a žáci si tak mohli zavzpomínat na čas sváteční. Ve středu se již žáci dočkali a mohli si užít lyžařské radovánky. Nejdříve však proběhlo rozdělení do třech výkonnostních skupin, a to konkrétně na začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Poté již lyžařský program probíhal podle stejného scénáře. Den se rozdělil na dopolední a odpolední výcvik, kdy po času stráveném na svahu následoval návrat na oběd do penzionu a poté cesta skibusem zpět na sjezdovku. Čas strávený na hřebenech krušnohorských vrcholů pokrytých sněhovou peřinou si všichni užívali plnými doušky. Dokonce i členové skupiny začátečníků, kteří zprvu projevovali značnou liknavost a skepsi vůči lyžování, dokázali objevit kouzlo tohoto zimního sportu a určitě se na sjezdovky ještě někdy vrátí. Večery se nesly ve vzdělávacím duchu. Kantoři si totiž připravili obohacující přednášky s lyžařskou tématikou a zejména díky panu učiteli Krčmářovi, který oplývá grandiózními rétorickými schopnostmi, se staly velkým přínosem. Zpět do Mostu se studenti gymnázia vrátili v sobotu 6. ledna těsně před polednem a s blaženým pocitem vydařeného lyžařského kurzu se odebrali vstříc svým domovům.

Autoři: Vojtěch Dráždil (text), Natálie Francová (foto), Mgr. Jan Krčmář (foto)