24. ledna 2024 - Myslíme na budoucnost

Ve středu 24. ledna 2024 navštívili žáci třetích a čtvrtých ročníků Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání – XVI. ročník Gaudeamus Praha.

Exkurze žákům umožnila získat přehled o široké nabídce studijních příležitostí doma i v zahraničí, navštívit přednášky MŠMT a vysokých škol, promluvit si se zástupci jednotlivých vystavujících škol.

Naši žáci byli ve sběru informací velmi aktivní, zapojili se i do doprovodného programu Věda pro život a vyzkoušeli si praktické ukázky, které si vysoké školy pro ně připravily. Příjemná byla i setkání is našimi absolventy, kteří na veletrhu prezentovali již svoje vysoké školy.

Všichni hodnotili exkurzi jako přínosnou.

Autorky: Mgr. Jitka Ježková (text+foto), Mgr. Klára Bočanová, Mgr. Pavlína Korcová, Mgr. Kamila Pelešková (foto)