22. až 26. ledna 2024 - Kurz zimních pohybových aktivit

V termínu od 22. do 26. ledna se třída 1.C zúčastnila kurzu zimních pohybových aktivit (KZPA).

Tento nový model kurzu jsme vyzkoušeli v loňském roce. Letos ho absolvují všechny první ročníky. Lednové počasí bylo k naší radosti velmi rozmanité a mohli jsme tedy vyzkoušet i nové aktivity.

První dva dny jsme zařadili nácvik pohybových dovedností na běžkách a sněžnicích. Další dny déšť, vítr a obleva. Ale i v tomto počasí jsme se nenudili. Děti měly možnost vyzkoušet základní tábornické dovednosti, (zjistily třeba, že rozdělat oheň v silném větru není tak jednoduché) střelbu ze vzduchovky na terč, malování na višňový kmen. Některé velmi bavil připravený geocaching, některým (hlavně dívkám) se nejvíc líbila „obyčejná“ procházka po okolí.

Ale hlavně - děti měly celý týden přiměřený pohyb a možná si i něco zapamatovaly z našeho povídání o trošku jiném způsobu života, který vyzkoušely.

Autoři: Mgr. Karla Trefná (text), Mgr. František Staněk (foto)