23. září 2016 - Mediální týden gymnázia, den první

Přednášky, workshopy, projekce, tvůrčí dílna, sportovní zpravodajství, fungování regionálních médií, zahraniční zpravodajství, tvůrčí dílna psaní či rozhlasová reportáž. Tohle všechno a ještě mnohem víc nás čeká v závěru tohoto týdne a po celý týden příští. Dokonalá škola hrou. Dne 23. září 2016 v 8:00 hodin byl na dolní budově naší školy slavnostně zahájen mediální týden. Za jednu vyučovací hodinu měli studenti a pedagogové možnost zhlédnout komické představení o zázračném léku, poslechnout si humorný přednes o mediích, dozvědět se zajímavé informace z průzkumu mezi studenty, jak je ovlivňují média, a poslechnout si hudební mix nám všem jistě známých filmových a seriálových znělek. V 9:00 hodin byl dále na programu workshop Evy Spoustové s názvem Tvůrčí dílna rétoriky. V 10:00 hodin nastalo mezi studenty dilema, zda totiž mají jít na přednášku o médiích Víta Pokorného, či se zúčastnit diskuze s Ondřejem Zamazalem, sportovním redaktorem. Poslední dnešní akcí byla diskuze vedená Zitou Senkovou a Markem Wollnerem. Jak úvodní hodina, tak workshop, přednáška i obě diskuze byly přitažlivé a zajímavé. Dozvěděli jsme se mnoho nových věcí z oblasti žurnalistiky a těšíme se na pokračování, které se uskuteční příští týden.

Autoři: Marek Fux, sexta (text), Jan Doleček, Jakub Machovec, Daniel Schőn, všichna sexta (videa), Monika Jeníčková, 3.A (foto), Tereza Hlavatá, Sebastian Brůcha, oba sexta (foto), Filip Trefný, 3.B (foto), Mgr. Michal Smatana (foto)

Sestřih z celého dne

Rozhovor s Evou Spoustovou a Vítem Pokorným