20. května 2016 - Tercie a Úřad práce

V pátek 20. května 2016 proběhla v rámci předmětu Svět práce exkurze našich terciánů na Úřad práce České republiky. Exkurze významně doplnila učivo předmětu, které napomáhá žákům v jejich budoucím profesním rozhodování.

Paní Jana Riegerová, kariérová poradkyně ÚP ČR, žáky seznámila s činností a významem úřadu, interaktivní formou ukázala žákům vývoj nezaměstnanosti v celé České republice i v našem regionu. Žáci mohli posoudit životní úroveň v ČR ve srovnání s dalšími státy. Důležitým poznáním byl vztah dosaženého vzdělání a uplatnitelnosti na trhu práce.

Zajímavou filmovou ukázkou se podařilo zdůraznit úskalí nezaměstnanosti a zadluženosti v dnešním světě. Přínosem pro žáky se stala i závěrečná testovací část exkurze zaměřená na volbu možného budoucího povolání.

Autoři: Mgr. Jitka Ježková (text), Mgr. Jiří Henzl (foto)