Tag '2k24'

 • Tak jsme dosáhli až na samý vrchol, mezi elitu čtyř nejlepších mužstev v zemi. Cesta sem byla opravdu dlouhá a rozhodně nás donutila dostat ze sebe to nejlepší.

  V závěrečném turnaji jsme bohužel postrádali našeho kapitána, ale i tak bojovali a dokázali, že fotbal na severu hrát umíme. Tentokrát jsme skončili na krásném čtvrtém místě.

  Ještě jednou díky všem borcům a slávu jejich výkonům! Hrdý kouč.

  Autor: Mgr. František Staněk

   

 • Dne 9. dubna 2024 se uskutečnilo Krajské kolo Dějepisné olympiády (kategorie I - ZŠ). Téma letošního ročníku znělo: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí. Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“

  Za naši školu se soutěže zúčastnila studentka kvarty – Markéta Domecká, která bohužel do republikového finále nepostoupila. Přesto jí i tímto děkujeme za reprezentaci školy a přejeme, ať ji zájem o historii neopouští.

  Autor: Mgr. Jakub Haviar

   

 • I letos se družstva kvarty - Bleskové žabičky a Píernadruhou - pustila do soutěže Pohár vědy, tentokrát s ústředním tématem Zahrada. Mají za sebou tři kola, která plnila v lednu, únoru a březnu. Za odevzdané práce získala obě družstva vždy vysoké hodnocení (ze 100 bodů za kolo vždy ztratila jen několik bodíků). Teď je čeká boj v krajském kole.

 • Ve středu 3. dubna 2024 pokračoval seriál návštěv pokusů pro střední školy na MatFyzu. Tentokrát vyrazila septima na pokusy s elektromagnetickým zářením. Je to velmi specifické téma, takže jsme moc rádi, že jsme mohli vidět pokusy, které nám přiblížily, jak se tvoří elektromagnetická vlna v praxi, jak se šíří prostorem a jaké má vlastnosti. Pro septimu to byla poslední výprava tohoto druhu, mladší ročníky se mohou těšit, že na ně taktéž přijde řada.

  Autoři: Mgr. Ivana Hotová (text), Mário Moscato (foto)

   

 • Ve středu 3. dubna 2024 se v SVČ Most konala okresní kola Matematické olympiády. V kategorii Z6 obsadil 2. místo Matěj Kritzbach z primy. Kategorii Z7 vévodili žáci naší sekundy, a to na 1. místě Eva Brožovičová, na 2. místě René Nezbeda a na 3. místě Tereza Trpková. V kategorii Z8 slavili úspěch žáci tercie: Nguyen Dang Nguyen na 1. místě a Ondřej Lisický na 2. místě. Soutěžícím blahopřejeme k úžasným výsledkům a přejeme jim, ať je jim matematika i nadále blízká a přináší jim radost! Děkujeme za výtečnou reprezentaci naší školy.

  Autorka: Mgr. Lucie Těšitelová

 • Dne 3. dubna 2024 se již tradičně uskutečnilo krajské kolo Dějepisné soutěže gymnázií v Ústí nad Labem. Letošní téma znělo: Evropa v letech 1975 – 2000. Naše gymnázium reprezentovalo družstvo ve složení Jan Svoboda, Lukáš Prucek a Michal Husárek. Účastnilo se čtrnáct gymnázií z celého Ústeckého kraje a náš tým obsadil pomyslný střed a do republikového finále bohužel nepostoupil. Pánové přesto předvedli úctyhodné znalosti a dobrou reprezentaci školy.

  Autor: Mgr. Jakub Haviar

   

 • Do autobusu jsme nastupovali docela promrzlí z mosteckého ranního chladna, v Drážďanech jsme ale vystoupili do tepla. Jarní sluníčko hřálo a bundy šly stranou. Ač bylo brzké dopoledne, u širokého koryta Labe se to hemžilo lidmi. My jsme se mezi nimi vydali do centra města, k majestátnímu Frauenkirche, který jsme si prohlédli zvenku i zevnitř.

  Odtud jsme potom zamířili na Altmarkt. Před samostatným rozchodem byl čas srazu oznámen s prosbou: „Hlavně přijďte včas!”

 • V Ústí nad Labem se tentokrát konalo krajské kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naše škola vyslala dva zástupce. Vladimír Adamenko ze septimy suverénně ovládl svou kategorii a postupuje do dalšího kola. V kategorii nižších gymnázií nás výborně reprezentoval Jakub Trčka z kvarty, který se umístil na 4. místě. Oba si zaslouží naše srdečné blahopřání a budeme držet palce Vláďovi v celostátním kole.

  Autorka: Mgr. Jana Bencová

   

 • V nové a krásné budově Centra přírodovědně-technických oborů na Univerzitě J. E. Purkyně se sešli úspěšní řešitelé ze všech okresních kol Matematické olympiády v kategorii Z9, aby tu, v kole krajském, porovnali své matematické dovednosti. V trojici postupujících z mosteckého okresu byli dva (!) naši studenti: Adam Kolařík a Nela Šidlichovská z kvarty. Soutěžní úlohy v krajském kole byly zajímavé, ale náročné. O něco lépe se s nimi vypořádala Nela, stala se úspěšnou řešitelkou, získala sdílené 5.-8. místo.

 • V pátek 22. března 2024 se naši futsaloví borci v Konferenčním finále v Praze utkali s výběrem nejlepších týmů z Čech. Po napínavých bojích se nám povedla nevídaná věc. Naše herní taktika opět slavila úspěch a posunula nás do Superfinále! Jsme tedy mezi čtyřmi nejlepšími týmy z celé České republiky!

  10. dubna to budeme mít ve Žďáru nad Sázavou velmi těžké, ale už teď se na to velmi těšíme. Držte nám palce!

  Autor: Mgr. František Staněk

   

 • Ve čtvrterk 21. března 2024 se na naší škole konalo krajské finále mezinárodní matematické soutěže Adama Riese. Toto krajské kolo mělo určit desítku postupujících žáků Ústeckého kraje do mezinárodního finálového kola soutěže.

  Tato soutěž se u našich západních sousedů těší velké vážnosti. Prvního kola se ve spolkových zemích Sasko, Bavorsko a Durynsko účastní více než 1200 žáků. Příklady, které musí žáci řešit, jsou svou povahou a velmi často i odkazy na historické reálie 16. století netypické pro běžnou matematiku probíranou v současném českém školství.

 • Dne 21. března 2024 se uskutečnilo v Ústí nad Labem krajské kolo Olympiády v českém jazyce (I. kategorie). Adéla Andrlová z kvarty v konkurenci 20 soutěžících obsadila nádherné 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Autorka: Mgr. Zuzana Vránová

   

 • Okresní kolo fyzikální olympiády se letos neslo v duchu "účast malá, zato výsledky kvalitní". V kategorii F nás reprezentovala Justýna Nekolová a Natálie Raková z tercie. Obě děvčata vyřešila svou první fyzikální olympiádu skvěle, obě jsou úspěšnými řešitelkami s vysokým počtem bodů a odnesly si diplom za první a druhé místo. Z kvarty nás reprezentoval Adam Kolařík, Patrik Kokšál a Martin Soukup. Prvním dvěma jmenovaným se taktéž dařilo skvěle, jsou úspěšnými řešiteli, jedou oba v dubnu na krajské kolo a taktéž se mohou pochlubit diplomy za první a druhé místo. Blahopřejeme.

 • Dne 20. března 2024 jsme odehráli jarní část volejbalové ligy. Bohužel se nám nevyhnula zranění a nemoci. Náš tým tedy nebyl kompletní. První zápas jsme porazili diplomacii 3:1. Obchodní akademie byla ale nad naše síly. Finále soutěže se bude konat koncem dubna v Litvínově. Snad se do té doby dá náš tým dohromady.

  Autorka: Mgr. Karla Trefná

   

 • V úterý 19. března se tři naše žákyně Lea Skálová, Rozálie Hebortová (obě tercie) a Ivana Weissová z kvarty zúčastnily okresního kola biologické olympiády v kategorii C, žáků 8. a 9. tříd. Žáci soutěžili ve čtyřech disciplínách – vstupní úkol, vědomostní test, praktické poznávání přírodnin a laboratorní úkol.

  Všechna děvčata se vešla do první pětky. Lea obsadila druhé místo, Rozálie čtvrté a obě postupují do krajského kola, které proběhne 9. května v Teplicích. Ivana je pro toto kolo náhradníkem.

  Všem gratulujeme a přejeme, ať se daří i v kole krajském.

 • Minulé pondělí se do Ústí nad Labem sjeli nejlepší ruštináři z Ústeckého kraje, aby poměřili své znalosti a schopnosti v používání ruštiny. Naši školu reprezentoval v kategorii SŠ student teprve 1. ročníku Tomáš Lenny Novák a v konkurenci studentů 2. a 3. ročníků obsadil fantastické 2. místo. Tím se zároveň stal náhradníkem pro republikové kolo.

  Blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

  Autorka: Mgr. Kamila Pelešková

   

 • Dne 18. března 2024 se uskutečnilo v Ústí na Labem krajské kolo soutěže ve španělském jazyce. Všichni soutěžící z našeho gymnázia se umístili na stupních vítězů. V I. kategorii se na 2. místě umístila Adéla Andrlová a na 3. místě Štěpán Nový, oba z kvarty. A II. kategorii (pro střední školy) vyhrála Eliška Bartošová se sexty, která postupuje do ústředního kola.

  Všem blahopřejeme ke skvělým výsledkům a Elišce budeme držet palce v ústředním kole!

  Autorka: Mgr. Pavlína Korcová

   

 • Ve čtvrtek 14. března 2024 se náš sbor vydal na vystoupení pro MSSS v Mostě, kde jsme posluchačům nabídli ochutnávku z našeho repertoáru. Před vystoupením jsme se jako vždy řádně rozezpívali, připravili vše potřebné a zopakovali si písně. Koncert se vyvedl, divákům se velmi líbil a na konci jsme dokonce jako malou pozornost dostali sladkou tečku na závěr ve formě výborné čokolády. Děkujeme za příležitost si zde zazpívat.

  Autoři: Tereza Janíčková (text), Mgr. Michal Smatana (foto)

   

 • Dne 1. března se na 10.ZŠ konalo okresní kolo chemické olympiády pořádané SVČ. Naše gymnázium zde mělo 4. zástupce, kteří postoupili ze školního kola. Všichni zástupci byli studenti z kvarty: M. Soukup, A. Kolařík, E. Trzop a M. Pulda. Nejvíce se okresní kolo povedlo M. Soukupovi, který skončil na 3. místě, ostatní skončili jako úspěšní řešitelé. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Autorka: Mgr. Iva Vítová

   

 • Dne 28. února 2024 proběhlo ve SVČ v Mostě okresní kolo olympiády v německém jazyce. Naše škola v něm měla své zástupce ve 2. kategoriích, kteří postoupili ze školního kola. V kategorii víceletých gymnázií obsadili naši zástupci V. Smetánka a M. Soukup (oba z kvarty) 2. a 3. místo. V kategorii středních škol včetně gymnázií obsadil O. Zrubecký ze septimy místo první a postupuje tedy do krajského kola, které proběhne za měsíc v Ústí nad Labem. Děkujeme ze dobrou reprezentaci školy!

  Autorka: Mgr. Andrea Gregorová