Instruktorské kurzy lyžování a snowboardingu

Studenti naší školy se mohou v rámci studia účastnit instruktorských kurzů pořádaných Českým svazem lyžařských škol (ČSLŠ).

ČSLŠ pořádá kurzy pro instruktory lyžování a snowboardingu, které můžou absolventi uplatnit ve všech komerčních lyžařských školách v ČR a ve školských zařízeních (jako instruktoři na LVVZ). S tímto průkazem učí také v Německu, Rakousku, Slovensku, Chille, Japonsku nebo na Novém Zélandu. Oficiálním školicím střediskem ČSLŠ pro Krušné hory jsou kurzy-instruktoru.cz.

Místo: Klínovec, Plešivec
Termín: prosinec, únor, březen
Délka kurzu: 6 dnů formou dvou prodloužených víkendů (škola vás uvolní z výuky)
Kdo se může přihlásit: Minimální věk je 15 let, ale průkaz začne platit až ode dne osmnáctých narozenin. Ideální je to pro třetí ročníky a septimy.
Jak to probíhá: 5 dnů na sněhu s profesionálním lektorem, který vás připraví na zkoušky, budoucí práci instruktora a naučí pár efektních triků. Večer jsou přednášky, zajímavá videa a celkově zažijete hromadu srandy. Poslední den jsou zkoušky a předání průkazů.
Co čekat u zkoušek lyžařského kurzu: https://www.csls.cz/skoleni/lyzarske-kvalifikace/
Co čekat u zkoušek snowboardového kurzu: http://www.csls.cz/skoleni/snowboardove-kvalifikace/
Co když se zkoušky nepovedou: Přijedete na zkoušky příštího kurzu. Ukážete, co se vám předtím nepovedlo (třeba carvingový oblouk), dostanete průkaz a jedete domů. Za opravné zkoušky se nic neplatí.
Kde najít další informace a přihlášku: kurzy-instruktoru.cz