Tag '2k21'

 • Studenti primy si zpestřili den před vysvědčením tvořením. Přenesli se do pravěku a zabývali se výrobou pravěkých keramických nádob, zbraní, nástrojů a také zkamenělin. Největší výzvou se ovšem stala Věstonická venuše. Jak se výtvory žákům povedly a zda by studenti v pravěku uspěli, můžete posoudit ve fotodokumentaci.

  Bylo to moc prima dopoledne!

  Autorka: Mgr. Jana Synková

   

 • V úterý 29. června 2021 se naše třída 1.A v doprovodu pana učitele Přenosila a paní učitelky Korcové vypravila do chomutovského zooparku. Sraz byl na nádraží v Mostě, odkud jsme společně jeli vlakem. Z počátku se zdálo, že nám počasí nebude přát, ale obavy se ukázaly být neopodstatněné a nás čekal krásný slunečný den v nádherném prostředí mezi 160 druhy zvířat, které zoopark nabízí. Možností, co podniknout, bylo opravdu mnoho. Od krmení dravého ptactva, až po návštěvu velbloudů, či prohlídka exotických plazů a mnoho dalšího.

 • V termínu 28. a 29. června 2021 se třída 1.S vydala na exkurzi. Tématem bylo Kulturněhistorický a environmentální potenciál Prunéřovska. Již cestou do kempu jsme si mohli zblízka prohlédnout tepelnou elektrárnu. Určitě bylo zajímavé sledovat všechny ty komíny, chladící zařízení a potrubí. O to větší bylo naše překvapení, když jsme došli do vesnice Prunéřov. Všude krásná a rozmanitá krajina, přírodní koupaliště, Prunéřovský potok, hrad Hasištejn (který naše slečny přejmenovaly na Hašištejn :-)).

 • Na konci školního roku vyrazila třída 2.A švestkovou dráhou do malebného městečka Úštěk. Počasí nám přálo, a proto jsme se s velikou chutí vydali na prohlídku nedaleké zříceniny hradu Helfenburk. Po zdolání a zhlédnutí zbytku hradu jsme se vydali k jezeru Chmelař, kde jsme svlažili naše těla po „namáhavé“ cestě. Večer jsme si společně „zazpívali“ a opekli buřty a ráno hurá nazdar výletu…

  Autoři: Mgr. Jakub Haviar (text+foto), Karel Hrdlička (foto)

   

 • Z pátku 25. června 2021 na sobotu 26. června 2021 se za naši školu uskutečnila vůbec první expedice v rámci projektu DofE (The Duke of Edinburgh´s International Award). Expediční skupinu tvořilo osm účastníků, členů DofE: Štěpán Kocourek a Dominika Dangová (3.B), Markéta Kohoutová a Aneta Seidlová (2.S), Adéla Fejfarová (1.A), Marta Navrátilová (septima), Josef Navrátil a Lucie Koubová (kvarta).

 • Ve čtvrtek 24. června 2021 se v počítačové učebně sešlo 20 soutěžících z různých tříd, aby změřili své síly v 17. ročníku tradiční soutěže v psaní na klávesnici a zabojovali o hlavní cenu - putovní pohár ředitele školy.

  Soutěžící se utkali v desetiminutovém opisu s penalizací chyb do 0,50 procent. O výsledku pak rozhodla rychlost opisu. Vše proběhlo pod odborným dohledem naší bývalé vyučující Mgr. Ivany Mikulkové. Hladký průběh soutěže zajišťovala i tentokrát Mgr. Jitka Ježková.

 • Jak se již stalo tradicí, ocenila i v tomto roce Okresní hospodářská komora nejlepší absolventy všech středních škol Mostecka. Za naše gymnázium byly oceněny Tereza Riegerová, Thea Harantová a Anna Natálie Kohoutová.

  Ocenění Dobrý list Komory za vynikající výsledky, znalosti a dovednosti převzali z rukou předsedy OHK pana Rudolfa Junga ve velké zasedací místnosti Magistrátu města Most ve středu 23. června 2021. Oceněným absolventkám gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu i v životě.

  Autorka: Mgr. Iveta Macánová

   

 • V rámci předmětu Svět práce si žáci kvarty vyzkoušeli, co všechno obnáší založení vlastní firmy. Studenti se rozdělili do 8 skupin o 3 až 5 členech. V týmech pak promysleli svůj podnikatelský plán, společenský přínos a organizaci firmy, její logo, reklamu, finance, cenu výrobku či služby.

 • Ve čtvrtek 17. června se naposledy sešli studenti (dnes již absolventi) třídy 4.S před budovou gymnázia, aby si převzali z rukou ředitele školy a třídní učitelky svá zasloužená maturitní vysvědčení.

  Předávání vysvědčení probíhalo v přátelské a uvolněné atmosféře, zazněla poděkování z úst studentů, ale také několik slov pana ředitele a třídní učitelky.

  Celý slavnostní akt byl pak zakončen společným přípitkem na zdraví, štěstí v životě a úspěchy v dalším studiu.

  Autoři: Mgr. Michaela Turbáková (text), Mgr. Michal Smatana (foto)

   

 • Minulý čtvrtek, 17. června se studentka našeho gymnázia a výherkyně krajského kola, Nguyen Thi Yen Chi ze třídy kvarta A účastnila národního kola konverzační soutěže ve francouzském jazyce. Svými znalostmi zabodovala a získala nádherné 3. místo! Moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy na republikové úrovni.

  Autorka: Mgr. Klára Bočanová

   

  Image
 • Ve čtvrtek 10. června 2021 ve 12:15 proběhlo v parku před budovou B2 slavnostní předání maturitních vysvědčení třídy 4.A.

  Na tento den jsme se všichni těšili, neboť se jednalo o naše první společné třídní setkání po říjnovém uzavření škol pro covidovou pandemii. Byly to okamžiky milé, všem velmi příjemné. Chvíle jedinečné, jelikož nad hlavami všech zúčastněných probíhalo právě částečné zatmění Slunce.

 • Uteklo to jako voda a my se naposled shromáždili před spodní budovou gymnázia – tam, kde jsme jako malí začínali. Čekala nás jen poslední formální záležitost, která nás dělila od očekávaného čtyřměsíčního volna, předávání maturitních vysvědčení. Oblečení žáků připomínalo dávné doby maturitních plesů a v plánu bylo také notorické šerpování.

 • Na začátku června proběhlo ústřední kolo soutěže v anglickém jazyce, jehož účastníkem byl výherce krajského kola soutěže v anglickém jazyce, žák Vladimír Adamenko ze třídy kvarta. Vladimír se ve finále utkal s třinácti nejlepšími žáky z celé České republiky, prokázal vynikající znalosti anglického jazyka a umístil se na krásném šestém místě. Vláďovi gratulujeme!

  Autorka: Petra Chambers, BA (Hons), MA Ed

   

  Image
 • Studenti sexty Pavel Elexa, Matouš Rybák a Martin Klein se zúčastnili základního kola soutěže EuropaSecura, otestovali své znalosti v testu (test byl primárně zaměřen na bezpečnostní politiku České republiky, Evropskou unii, Severoatlantickou alianci, historii nebo práci se slepou mapou a schopnosti porozumění textu), uspěli a postoupili do krajského kola soutěže.

 • Už tě nebaví sedět jenom na židli? Tak vyzvi spolužáka, kamaráda, sourozence nebo rodiče a jednoduše vstaň ze židle a pojď běhat! Pro společný cíl – uběhnout za svoji školu co nejvíce kilometrů a vyhrát pro ni 100 000 Kč na vylepšení sportovního zázemí.

  Termín projektu: 12. dubna 2021 – 25. června 2021

  Kdo se může zúčastnit? Kdokoliv, kdo se chce do projektu zapojit a podpořit studenty a střední školy.

  Image
 • Znáte Netflix? A viděli jste již seriál Koruna? Pokud je vaše odpověď ano, jistě znáte prince Philipa, vévodu z Edingurghu. A pokud vaše odpověď byla ne, hned se dozvíte více!

  Zapojili jsme se totiž do výzvy DofE (The Duke of Edinburgh's International Award) - Cena vévody z Edinburghu, mezinárodní program pod záštitou britské královské rodiny.

  Jedná se o program osobního rozvoje a je možné ho plnit kdekoli v České republice. Určena je pro každého ve věku od 14 do 24 let.

  Image
 • O víkendu 6. a 7. března 2021 proběhlo v Ostravě halové MČR juniorů a dorostu v atletice. Uskutečnilo se na základě přísných hygienických podmínek (povinný PT-PCR test). Z naší školy se zúčastnili čtyři atleti v dresu AK Most. Patrik Ďurčo získal v osobním rekordu 12,92 m v trojskoku 8. místo. Štěpán Gregor běžel 60 m v čase 7,45 s (15. místo) a 200 m v čase 23,68 (12. místo). Nela Babjáková si doběhla pro nový halový osobní rekord na 400 m v čase 62,15 s (16. místo). Nejlépe se dařilo Karolíně Chýlové ve skoku vysokém, kde obsadila výkonem 163 cm třetí místo.