Tag '2k21'

 • V pátek 10. prosince 2021 se ve Velebudicích v Mostě konalo okresní kolo turnaje ve florbalu žaček. Do soutěže se přihlásila jen tři družstva starších žaček a jedno družstvo mladších žaček. Naše dívky (ze tříd tercie a kvarta) si vedly velmi dobře a po dvou výhrách a jedné remíze v turnaji zvítězily.

  K vítězství gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Autor: Mgr. Tomáš Parnica

   

 • Letos opět otevřeme svá srdce a uděláme dobrý skutek pro ty, co to opravdu potřebují. A zájemci o zpívání se mohou dostavit.

  Sbírka probíhá do 22. prosince 2021 ve vstupní hale budovy B2.

  Image
 • V úterý 7. prosince 2021 se uskutečnilo okresní kolo Pythagoriády. Úkolem soutěžících bylo během šedesáti minut správně vyřešit co nejvíce z patnácti zadaných úloh. Úspěšnými řešiteli byli ti žáci, kteří si poradili s deseti a vícero úlohami. A jak jsme si vedli?

  V kategorii určené 6. třídám se skvěle umístili žáci primy: Ondřej Lisický – 1. místo, David Dorňák – 2. místo, Veronika Bencová – úspěšná řešitelka.

  V kategorii 7. tříd si výborně vedl Patrik Kokšál ze sekundy, který obsadil 1. místo.

 • Přinášíme vám videoreportáž z exkurze studentů zeměpisných seminářů do Českého středohoří.

 • Ve čtvrtek 2. prosince se v hale Střední školy technické ve Velebudicích utkalo mužstvo našeho gymnázia se dvěma týmy dalších středních škol v okresním kole Subterra Cupu. Jelikož to máme rádi vyrovnané, nechali jsme prvního soupeře z litvínovského gymnázia remizovat 2:2 a šetřili jsme síly na silnější tým. Ve druhém zápase jsme s přehledem rozdrtili SŠT 3:1 i přes nepřízeň domácího prostředí a zaujatých rozhodčí a z turnaje jsme si odnesli první místo.

  Celý tým nyní podstupuje intenzivní přípravu, aby 27. ledna v krajském kole v Chomutově opět vyhrál.

 • Dne 30. listopadu 2021 proběhlo okresní kolo ve florbale dívek. Naše družstvo hráček z tercie a kvarty naprosto dominovalo a s přehledem vyhrálo. Postupujeme dále! Všem hráčkám gratulujeme a přejeme štěstí v dalším kole.

  Autor: Mgr. František Staněk

   

 • V pátek 19. listopadu se ve sportovní hale Albrechtická v Mostě uskutečnil turnaj ve florbale mladších žáků, kterého se zúčastnila také naše škola.

  Velkým handicapem našeho družstva (proti jiným školám) byl malý počet hráčů – kluci odehráli všechna utkání bez střídání, přesto ve vysokém tempu. I tak ale podali kvalitní a bojovný výkon, který jim zajistil konečné 4. místo ze sedmi startujících škol.

  Děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

  Autorka: Mgr. Michaela Turbáková

   

 • 18. listopadu se kolem páté hodiny ranní sextánům rozezněly budíky. Komu se podařilo vyhrabat se v tuto brzkou hodinu z postele, stál v půl sedmé připraven na nástupišti. Komu se to nepodařilo, možná pokládal za štěstí, že se vlak také o několik málo minut zpozdil.

  Za okny jedoucího rychlíku se míhaly stromy, vesnice a kopce osvícené vycházejícím sluncem. Někteří se snažili dospat noc, jiní prováděli to, co ráno nestihli, další si prostě jen povídali, četli, či rozespale mlčeli. Možná byli rádi, že mají chvíli klid.

 • Dne 16. listopadu se v rámci semináře z psychologie uskutečnila beseda s klinickou psycholožkou dr. Janou Solnařovou.

  Ta nám prozradila, jak se k psychologii dostala, kde a jak dlouho studovala, co všechno studium obnášelo, na co si dát pozor při přijímacím řízení a poté odpověděla na všechny naše dotazy ohledně práce klinického psychologa. Na závěr besedy jsme si dokonce i otestovali naši pozornost pomocí jednoho z psychologických testů.

  Děkujeme za milé setkání.

  Autorky: Barbora Machová, 3.A (text), Daniela Kottová, 3.A (foto)

   

 • Pod záštitou Nadace Olgy Havlové vznikl projekt Daruj srdce. Letošního 2. ročníku se zúčastnilo celkem 111 studentů z celé republiky, kteří přihlásili celkem 28 zajímavých a inspirativních projektů. Velmi si vážíme toho, že i naši studenti 3. a 4. ročníků se do této výzvy zapojili a pokusili se zpracováním tří projektů získat finanční podporu pro vybrané neziskové organizace:

  Image
 • V rámci našeho semináře Základy teorie práva se snažíme propojit co nejvíce teorii s praxí. Rozhodli jsme se, že si do hodin našeho semináře budeme zvát odborníky s právnickým vzděláním, aby nám vysvětlili, co je náplní jejich profese. Tentokrát jsme si na úterý 16.11. pozvali notářku paní magistru Danielu Paparegovou.

  Image
 • Dne 12. listopadu 2021 třída primy navštívila v rámci výuky dějepisu Ústav archeologické památkové péče severozápadních Čech. Tato výzkumná instituce zajišťuje záchranu a ochranu archeologického dědictví. Celým ústavem nás provedla RNDr. Jana Kuljavceva Hlavová. Žáci se seznámili s metodami, jež dnešní archeologové při práci využívají, a dále se dozvěděli plno zajímavých informací o jednotlivých lokalitách a artefaktech, které archeologové v našem kraji nalezli.

  Autor: Mgr. Jakub Haviar (text+foto)

   

 • Ve čtvrtek 11. listopadu 2021 se studenti našeho gymnázia zúčastnili okresního kola v basketbalu, které se konalo v mostecké sportovní hale. Dorazili jsme v plném počtu. I přesto, že většina z naších hráčů nehraje profesionálně basket, drželi jsme se skvěle. I přes těžkou konkurenci jsme byli schopni čelit soupeřům. Velká pochvala a poděkování za snahu a spolupráci patří všem zúčastněným.

  Zvláštní poděkování patří Ondrovi Kahánkovi, který byl klíčovým hráčem a odvedl největší práci.

  Za rok se ohlásíme s první cenou 😀

 • Ve středu 10. listopadu otevřelo naše gymnázium všem zájemcům o studium a jejich rodičům dveře dokořán.

  Naši žáci si pro návštěvníky připravili celou řadu zajímavých aktivit: virtuální výlet do Paříže či Londýna, rychlokurz španělštiny, němčiny či ruského jazyka, také celou řadu kvízů a hádanek z mnoha oborů. Fyzikové a chemici připravili pokusy, biologové poznávání živočichů a rostlin, práci s mikroskopem. Předvedl se i pěvecký sbor, výtvarný ateliér, ukázali jsme, jak rychle dokážeme psát všemi deseti...

 • Dne 9. listopadu se uskutečnily 4 přednášky, v rámci kterých byli žáci závěrečných ročníků seznámeni s nejnovějšími parametry trhu práce.

  Kariérová poradkyně Úřadu práce ČR Ing. Jana Riegerová poskytla žákům přehled o smyslu, funkcích a výsledcích činnosti úřadu, předala praktické rady, jak se chovat v souvislosti s ukončením studia na gymnáziu a vstupem na VŠ.

  Autoři: Mgr. Jitka Ježková (text), Mgr. Michal Smatana (foto)

   

 • Dne 9. listopadu se naše slečny zúčastnily okresního kola v basketbalu. I když byl náš tým oslabený o dvě hráčky, neměly jsme konkurenci. Jednoznačně jsme porazily všechny družstva a získaly tak zlatou.

  Zvláštní dík patří házenkářkám. Na jeden den zapomněly na trojtakty a velmi kontaktní hru a byly opravdu výraznou posilou.

  Díky všem a za rok obhajoba.

  Autorka: Mgr. Karla Trefná

   

 • Na pondělí 8. listopadu 2021 jsme měli v rámci výuky francouzštiny naplánovanou exkurzi do Prahy. Sraz byl v 6:50 před gymnáziem, kam nás přijel vyzvednout autobus. Jely třídy Kvarta, 1.C a 2.B. Autobus nás dovezl na Malou Stranu, kde jsme se my, co se učíme francouzštinu, oddělili od zbytku skupiny a vydali se s paní učitelkou Bočanovou směrem na Francouzský institut.

 • V pondělí 8. listopadu vyrazily třídy 1.C, 2.A a kvarta na exkurzi do Prahy. Tam na nás u Rudolfina už čekali průvodci z CK Výuka jinak, kteří nás dvě hodiny provázeli po Starém Městě. Zastávek bylo mnoho, informací ještě více. Prošli jsme se Židovským městem, viděli jsme několik synagog a dozvěděli jsme se například, že na Židovském hřbitově jsou hroby až v 11 vrstvách nad sebou. A už také víme, že Praha vznikla až za Josefa II. spojením do té doby samostatných měst. Nebo že vedle Španělské synagogy je socha Franze Kafky.

 • Dne 5. listopadu 2021 se žáci primy zapojili do projektu Krokus. Cílem projektu bylo prostřednictvím výsadby krokusů připomenout oběti holocaustu. Právě žluté krokusy mají symbolizovat židovské oběti. Žáci zasadili sazeničky v areálu školy a budou doufat, že květiny vykvetou na přelomu ledna a února. Oficiálním dnem připomínky obětí holocaustu je 27. leden (27. ledna 1945 Rudá armáda osvobodila Auschwitz).

  Autor: Mgr. Jakub Haviar

   

 • Začátkem měsíce listopadu se uskutečnilo školní kolo matematické soutěže Pythagoriády. Žačky a žáci tříd prima, sekunda, tercie a kvarta proto usedli do školních lavic a lámali si hlavy nad logickými úlohami.

  Úspěšnými řešiteli soutěže se stali všichni ti, kteří během 60 minut správně vyřešili aspoň osm z patnácti zadaných úloh. Naši školu bude v okresním kole Pythagoriády konaném v úterý 7. prosince 2021 reprezentovat 31 žáků těchto tříd. Všem postupujícím k úspěchu velmi blahopřejeme a v dalším kole soutěže přejeme bystrou mysl a hodně štěstí.