8. listopadu 2021 - Třídy 1.C, 2.A a kvarta na exkurzi v Praze

V pondělí 8. listopadu vyrazily třídy 1.C, 2.A a kvarta na exkurzi do Prahy. Tam na nás u Rudolfina už čekali průvodci z CK Výuka jinak, kteří nás dvě hodiny provázeli po Starém Městě. Zastávek bylo mnoho, informací ještě více. Prošli jsme se Židovským městem, viděli jsme několik synagog a dozvěděli jsme se například, že na Židovském hřbitově jsou hroby až v 11 vrstvách nad sebou. A už také víme, že Praha vznikla až za Josefa II. spojením do té doby samostatných měst. Nebo že vedle Španělské synagogy je socha Franze Kafky. Nebo že vojáci se dříve během války vplížili do města a založili tam požár, takto v Praze shořela většina renesanční zástavby. A co jsme ještě viděli? Staroměstské náměstí s orlojem, pomníkem Jana Husa a Mariánským sloupem, Týnský chrám, Ungelt, kubistický dům U Černé Matky Boží, Stavovské divadlo, Prašnou bránu, Obecní dům, Havelský trh a další krásná místa. Španělská část naší výpravy se pak ještě vydala do Institutu Cervantes, kde sympatický José provedl studenty výstavou fotografií s názvem Španělsko: jedna země, čtyři světy. Krásnou a pro studenty zjednodušenou španělštinou pohovořil poutavě o čtyřech regionech Španělska. Studenti dostali zajímavé materiály a poté navštívili knihovnu v institutu, který je zároveň velmi zajímavou stavbou.

Autoři: Mgr. Michael Přenosil, Mgr. Pavlína Korcová (text+foto)