28. března 2017 - Soutěž Mistrovství ČR v grafických disciplínách - krajské kolo

Dne 28. března 2017 se konalo krajské kolo Mistrovství ČR v grafických disciplínách. Organizací soutěže, která je rozdělena do tří disciplín (psaní na klávesnici, wordprocessing a korektura textu), byla pověřena Obchodní akademie v Ústí nad Labem.

Na soutěž byly přihlášeny dvě studentky (Barbora Chrastinová a Michaela Stehlíková z 2.A) do kategorie wordprocessing a tři studenti (Michaela Hellmichová ze 3.B, Daniel Holotík a Ondřej Kroupa z 3.C) do kategorie psaní na klávesnici.

Soutěž ve wordprocessingu obnášela náročnou úpravu wordovského dokumentu a hromadnou korespondenci v krátkém časovém limitu. Psaní na klávesnici spočívalo v desetiminutovém opisu textu.

Ve wordprocessingu se umístily naše studentky na děleném 6. místě (Chrastinová) a na 7. místě (Stehlíková).

D. Holotík obsadil 5. místo z hodnocených 31 soutěžících, M. Hellmichová byla 20. a O. Kroupa obsadil 24. místo.

Z výsledků našich studentů je zřejmé, že svými výkony obstáli v soutěži, která má mnohaletou tradici a které se zúčastňují studenti především ze škol s ekonomickým zaměřením.

Autorka: Ing. Markéta Aubrechtová