12. dubna 2017 - Prima v kostele

Žáci třídy prima navštívili v rámci Dne exkurzí mostecký děkanský kostel. Spolu s průvodcem vystoupali 200 schodů na věž kostela, ze které se jim otevřel krásný výhled na město Most. Další zastávkou v kostele byla prohlídka krovů, které pocházejí z 16. století, protože původní kostel padl za oběť velkému požáru. Hlavní část exkurze probíhala v lodi kostela, kde se žáci dozvěděli něco o charakteristických rysech gotiky a o dalších gotických stavbách v Čechách. Průvodce se snažil zapojit žáky do výkladu a stavěl na jejich znalostech ze školních lavic. Výklad byl zakončen v kapli Svatého Ducha, nejstarší stavbě původního Mostu. Zde zazněly i zmínky o hradu Hněvín.

Protože nám nepřálo počasí, místo výstupu na Hněvín byla exkurze zakončena výstavou v Galerii výtvarného umění, která se nachází ve sklepení kostela.

Autorky: Mgr. Petra Schlenker (text), Mgr. Kristýna Drienová (foto)