12. dubna 2017 - Absolventi a trh práce

Ve středu 12. dubna 2017 se studenti závěrečných ročníků zúčastnili přednášky od Úřadu práce ČR.

Dá se říci, že přednáška byla rozdělena do dvou okruhů, a to na prestiž vysokých škol a uplatnění jejich absolventů, a na pracovní příležitosti a nezaměstnanost v ČR a ve světě. Rozmanité grafy ukázaly například výši platu u jednotlivých zaměstnání, nebo aktuální vzdělanostní strukturu u nás – podíl lidí se základním, středoškolským či vysokoškolským vzděláním.

Přednáška paní Jany Riegerové se všem moc líbila, byla přínosná a každému z nás připomněla, na co po maturitě nemáme zapomínat, abychom nespadli do zbytečných problémů, a nejen za to jí děkujeme.

Autoři: Lucie Kuncová, 4.C, Tereza Kovářová, oktáva, Anna Kryndlerová, 4.A (text), Mgr. Michal Smatana (foto)