18. dubna 2017 - Přednáška EURES a Eurocentrum

V úterý 19. dubna 2017 se třetí ročníky a septima našeho gymnázia zúčastnily ve škole přednášky, kterou nám poskytl EURES ÚP ČR a Eurocentrum z Ústí nad Labem. Přednáška byla rozdělena na dvě pětačtyřicetiminutové části. V první polovině jsme se dozvěděli o možnostech studia v zahraničí a také například o ERASMU. Myslím, že všichni přítomní měli už z předchozích absolvovaných besed, či přednášek alespoň lehkou představu o tom, co studium v zahraničí obnáší. Ovšem díky této příležitosti jsme si znovu rozšířili naše obzory a dozvěděli se i další užitečné věci pro naši budoucí volbu vysoké školy.

Druhá část přednášky byla zaměřená především na naše pracovní možnosti. Zjistili jsme, že i jako studenti máme spoustu možností, jak si získat ať už menší, či větší přivýdělek – například v podobě sezonních prací v cizině, což je lákavé nejen z hlediska finančního ohodnocení, ale také především díky velké příležitosti na zlepšení cizího jazyka dané země. To ovšem ale nebylo vše. Nabyli jsme i mnoho dalších užitečných rad, které se nám zanedlouho budou zcela jistě hodnotit. Mnohé zaujala možnost evropské dobrovolnické práce, navíc jsme si osvěžili, jak by měl správně vypadat životopis, či motivační dopis. A na názorných ukázkách inzerátů nabízených prací jsme byli varováni před podvodníky a na to, na co bychom si měli dát při svém výběru pozor. Tato část také zakončila naši přednášku, která byla nutno podotknout velmi zajímavá a především užitečná vzhledem k dalšímu rozhodování v našem životě.

Autoři: Sabina Šťástková, 3.A (text), Monika Jeníčková, 3.A (foto), Mgr. Michal Smatana (foto)