19. října 2017 - Pokusy, výbuchy i poučení… Aneb hodiny moderní chemie

Jen málokomu se asi pod pojmem chemie, vybaví zábavná hodina. Všichni si vzpomenou spíše na nezáživné vzorečky, poučky a mnoho dalšího. Aby se náš názor na tyto hodiny alespoň trochu změnil, a my jsme na tyto hodiny docházely s větší chutí, účastnili jsme se přednášky na téma: Hodiny moderní chemie.

Studenti VŠCHT v Praze si pro nás připravili netradiční hodinu plnou zajímavých pokusů s kapalným dusíkem, suchým ledem, střelným prachem a ohněm různých barev. Kromě toho, si pro nás připravili i soutěže o nejrůznější ceny. Na samotném konci této velmi zajímavé hodiny, jsme si mohli vychutnat i zmrzlinu, která byla vytvořena trochu netradičním způsobem. Zalili jsme smetanu tekutým dusíkem, přidali příchuť a nakonec si mohli osladit život před pokračováním našeho jinak normálního školního dne.

Jelikož byla hodina pojata velmi zábavně, zaujala i ty, kteří nemají k chemii úplně kladný vztah. Doufáme tedy, že by se někdy mohla tato zajímavá a naučná hodina opakovat…

Autoři: Dominik Síbr, 1.A (text), Mgr. Iva Vítová (foto)