23. října 2017 - Tercie v muzeu

Dne 23. října 2017 se třída tercie zúčastnila výstavy Terakotové armády v Oblastním muzeu v Mostě. Tato expozice je v muzeu umístěna od 7. října 2017 do 7. ledna 2018. Na začátku výstavy jsme zhlédli zhruba polovinu naučného dokumentu, který byl promítán v malém kinosále. Následně nás čekala komentovaná prohlídka a ukázka celé výstavy i několika přesných replik soch. Po této komentované prohlídce jsme do rukou dostali desky, pracovní list a tužku a měli za úkol odpovědět na deset otázek. Díky přehledným textům a tematickým obrázkům, které byly všude okolo nás, se nám informace hledaly dobře a rychle. Pokud jsme nevěděli, zeptali jsme se. Rozdané věci jsme odevzdali a měli jsme několik minut na samostatnou prohlídku a prozkoumání výstavy. Někteří si četli zajímavé texty a popisky k sochám, jiní se fotili se sochami a podávali jim ruce. Mohli jsme si v nedalekém stánku i něco koupit za malé peníze. Po dokončení všech aktivit jsme se vydali zpět do školy. Musím za všechny prohlásit, že to byla velice zajímavá a poučná výstava a bezvadné odlehčení od školní výuky.

Autoři: Martin Knol, tercie (text), Martin Klein, tercie (foto)