11. prosince 2017 - Muzikál v Praze

Dne 11. prosince 2017 si sice někteří studenti z prvního ročníku museli kapánek přivstat, avšak navzdory tomu se nechystali do lavic jako obvykle, nýbrž do sedaček autobusu mířícího za kulturní akcí. Posádka vyvolených hudbymilovných přistála v hlavním městě Praze nedaleko divadla Hybernia, v němž měla zanedlouho shlédnout muzikál Sněhová královna.

Ač představení pro děti, nechyběl mu onen hudební náboj, za nímž jsme přicestovali; ať to byly samotné melodie, souznění a dynamika nástrojů utvářejících jednotlivé písně či precizní pěvecký projev herců v rouchu svých pohádkových postav.

Ačkoli se ti velicí gymnazisté sem tam zcela přirozeně neubránili úšklebku, smíchu či poznámky na účet ryze dětského představení, nakonec se všichni museli shodnout, že po hudební stránce se Sněhové královně nedalo nic vytknout.

A kdoví… Možná někoho v nejhlubším a nejpotlačovanějším zákoutí duše zahřál i příběh a pohádkové poselství, jež by nás jako děti jistě okouzlilo právě tak jako ostatní a o hodně mladší členy publika.

Autoři: Eva Pitáková, 1.S (text), Mgr. Dana Řepová (foto)