8. června 2018 - 1.B na Dračích lodích… aneb souboje s protiproudem

Tento pátek naše třída zase jednou "utekla ze školních lavic". Tentokrát jsme vybrali z našich řad dvacet jedna nejlepších a nejsilnějších, dali jim do rukou pádlo a nechali se bít nejen s protivětrem, ale i s dvaceti osmi školami z Ústeckého kraje na již sedmém ročníku Dračích lodích, který se konal na Mostecké Matyldě.

Sešli jsme je již v osm hodin ráno a po ranní kávě z automatu, už následovala jen krátká porada, pokřik a pak hurá do lodi na první rozjížďku. Velká většina z nás pádlovala úplně poprvé, a tak se ve vzduchu vznášela jedna jediná obava,(kromě toho, zda se nepřevrhneme) a to, jestli budeme dostatečně sehraní. Panovala také vcelku napjatá atmosféra, neboť jsme věděli, že do dalšího kola postupují jen první dva, ale i přes to jsme byli velmi odhodlaní uspět.

"Tři, dva, jedna… teď." Zahlásil komentátor a všech pět lodí se vydalo na svou plavbu. Našemu družstvu, s lehce odvážným názvem All stars of GYMMOST, se první jízda příliš nepovedla. Zkrátka nám chyběl trénink. Nakonec jsme skončili těsně pod postupovou příčkou. Tedy třetí.

Naše druhá jízda byl tak souboj těch, kteří skončili v první jízdě stejně jako my, třetí. Na této jízdě už bylo poznat, že jsme už nějakou jízdu absolvovali, a tak jsme i díky zkušenosti z první jízdy dokázali porazit všechny naše soupeře. Naše radost pak musela být slyšet až na náš domovský gympl.

Celkově jsme se umístili na třináctém místě, což na naší první účast není vůbec špatný výsledek. Po tomto zážitku jsme konstatovali, že se příští rok určitě vrátíme a tentokrát Vám ty medaile přivezeme…

Děkujeme všem našim soupeřům a samozřejmě i panu Henzlovi, který nás na této akci doprovázel.

Autor: Dominik Síbr, 1.B