12. října 2018 - Studovat v zahraničí?

V pátek 12. října kvartáni přivítali mezi sebou starší spolužačku Karolínu ze septimy, která se s nimi podělila o svoje zkušenosti z ročního studijního pobytu ve Velké Británii. Její povídání obohatilo téma Možnosti absolventa základní školy - modul předmětu Světa práce a praktickými radami přispělo k případnému rozhodování i o variantě studií v zahraničí na střední škole.

Určitě Karolínu potěší jejich zpětná vazba:

Přednáška se mi moc líbila. Dověděla jsem se spoustu informací o studiu v zahraničí. Docela mě překvapilo, že Karolína vybrala tak náročné předměty jako je chemie, matematika a biologie. Také jsem se dozvěděla klady a zápory. Mluvila i o nepříjemných situacích, které se jí staly. Seznámila nás s riziky, se studiem, s dopravou,…

Přednáška byla velmi obohacující - ukázala možná rizika, finančně hodně náročné, psychicky náročné. Karolína to měla v hlavě srovnané Obdivuji - plynulé, hezké, srozumitelné. Velká motivace.

Dokázala jsem si to v hlavě dobře přetřídit, dokázala jsem si představit, jak to vlastně chodí. Měla jsem i pocit, že bych něco takového nezvládla.

Přednáška se mi líbila, Zjistila jsem spoustu informací - že je potřeba ročník v ČR opakovat, nebo si domluvit individuální plán. Ráda bych šla studovat do zahraničí, ale je to dost drahé. Velmi dobrá motivace.

Dokázala odpovědět na všechny otázky. Řekla, na co si dávat pozor, co může nastat.

Myslím si, že studium v zahraničí je velká příležitost pro procvičení anglického či jiného jazyka Ovšem nevím, jestli bych chtěla v zahraničí studovat. Už jen z důvodu, že bych se dlouhou dobu neviděla s přáteli, kteří jsou pro mě jednou z priorit. Ale myslím si, že by to stálo za zkoušku.

Z celé přednášky jsem nadšená, protože mi skutečně ukázala, co studium v zahraničí obnáší. Také mě dokázala přesvědčit o této možnosti, protože to je skvělá příležitost, jak něco poznat a jak poznat sám sebe.

Autoři: žáci kvarty (text), Mgr. Jitka Ježková (foto)