14. listopadu 2018 - Bezpečný internet

Internet patří do života téměř každého z nás. Používáme ho bezpečně, s ohledem k sobě a k druhým? Dokážeme rozeznat nástrahy, které současný internet skýtá? Víme co dělat, nebo naopak co určitě nedělat? Dokážeme domyslet důsledky svého pohybu na sociálních sítích a nést za ně zodpovědnost? To jsou témata, kterým se věnoval seminář určený pro rodiče a děti tříd primy, sekundy a tercie. Ve spolupráci s výkonným ředitelem Národního centra bezpečného internetu Jiřím Palyzou proběhl na naší škole ve středu 14. listopadu a přispěl tak k řadě preventivních akcí. Lektor se zaměřil i na problém kyberšikany, přítomné seznámil s trestněprávními dopady, poučil rodiče o postupu, přijatelnou formou na příkladech ukázal dětem, jak by se měly zachovat v konkrétních situacích.

Autoři: Mgr. Jitka Ježková (text), Mgr. Michal Smatana (foto)