15. listopadu 2018 - KB challenge 2018

Ano vážení, rok se nám opět sešel s rokem a naše gymnázium se stejně, jako minulý rok, zúčastnilo florbalové celostátní soutěže KB challenge. Je nutno si připomenout, že naše družstvo nebylo příliš úspěšné, a tak bylo naprosto pochopitelné, že jsme si chtěli napravit reputaci.

V prvním zápase náš tým porovnal síly se střední školou Educhem. Zápas to byl opravdu povedený a nechybělo mu snad vůbec nic. Mostecké gymnázium se tak mohlo radovat z výhry 3:1

Do druhého zápasu jsme nastoupili za necelou hodinu, ale únava na nás opravdu nebyla znát. Celý zápas jsme byly lepším celkem, který měl na hřišti převahu. I díky využívání přesilových her jsme zdolali i našeho druhého soupeře - střední školu diplomacie a veřejné správy. S úsměvy na rtech jsme věděli, že nám k postupu do krajského kola chybí jen jeden úspěšný zápas.

Do toho jsme vstoupili s velkou vervou, bojovností a chutí vyhrát. Je nutné si ale přiznat, že náš soupeř, Soukromá SŠ pro marketing a ekonomiku podnikání, byl tentokrát lepší. Dostával se do více šancí a náš tým nakonec přehrál byť jen těsně 3:1.

Do krajského kola jsme tak nepostoupili, ale myslím, že není důvod smutnit, příští rok to můžeme zkusit znovu…

Autoři: Dominik Síbr, 2.B (text), Mgr. Jan Krčmář (foto)