19. března 2019 - Exkurze do Děcáčku

V úterý 19. března jsme se vydali v rámci semináře psychologie na svoji další exkurzi - tentokrát poznat Dětský domov v Mostě Děcáček. U hlavního vchodu se nás ujala paní zástupkyně ředitele, která nás zavedla do společenské místnosti plné hraček, knížek a dokonce i prolézaček - zde jsme vyslechli podstatné informace o celém zařízení, v průběhu byl i prostor na naše dotazy a krátkou debatu. Poté následovala samotná prohlídka budovy. Jako první jsme došli do části zvané Mosťáček - zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, prohlédli jsme si i jeden z bytů v samotném dětském domově. Všechny nás překvapily velké prostory a příjemné prostředí, ve kterém děti s tetami bydlí. Exkurzi jsme uzavřeli prohlídkou místního bazénu, jenž u nás žádné jiné podobné zařízení nemá.

Exkurze byla velmi zajímavá, doufáme, že naše drobné dárky a oblíbené dětské šampusy na oslavy narozenin udělají dětem radost.

Autorky: Eliška Ratiborská, septima (text), Mgr. Jitka Ježková (foto)