3. dubna 2019 - Úspěch v okresním kole fyzikální olympiády

Ve středu 3. dubna proběhlo okresní kolo fyzikální olympiády, a to ve znamení drtivé převahy studentů tercie nad "zbytkem světa" v kategorii osmých tříd a odpovídajících ročníků gymnázií. Z pěti našich studentů se čtyři umístili v čele - Jindra Říha zvítězil, hned za ním se umístil Lukáš Müller, Mohamed Al Naggar a Ondra Sternthal. I osmý Tran Ngoc Gia Khoa byl úspěšným řešitelem. Kluci si vedli opravdu skvěle. Pokud ve svém úsilí vytrvají, postoupí příští rok do kraje a budou se moci poměřit s širším okruhem fyzikálních nadšenců, což se jejich letošní kategorie bohužel netýká. Mám z nich velkou radost a doufám v další vzájemnou spolupráci, která byla v době přípravy na olympiádu velmi příjemná.

Autorka: Mgr. Ivana Hotová