19. dubna 2019 - Junior maraton 2019

Stejně jako minulý rok i letos se naši žáci vydali do hlavního města Ústeckého kraje, kde chtěli poměřit své síly v soutěži Junior maraton 2019. Jen pro připomenutí… minulý rok skončili naši žáci na druhém místě, a tak nepostoupili do velkého finále.

Letos se na závod přihlásilo čtrnáct škol, což podle pravidel znamenalo, že postupuje jen vítězný tým. Ačkoli to dlouho vypadalo nadějně, nakonec se historie opakovala a naši žáci dokončili závod na 42 kilometrů na druhém místě. Jejich přemožitelem se stalo nedaleké gymnázium v Teplicích. Smutné na tom je, že kdyby se do soutěže přihlásila ještě jedna škola, naše gymnázium by také postoupilo.

Příští rok se naši studenti chtějí rozhodně vrátit a zkusit prolomit "kletbu druhého místa". A kdo ví… třeba se to konečně povede.

Autor: Dominik Síbr, 2.B