3. května 2019 - 1.B na Bořni

Bylo 3. května a naše třída, včetně paní učitelky třídní a paní učitelky Matesové, se o projektový den rozhodla, že se vydá na nedaleký kopec Bořeň. Všichni jsme se sešli na nádraží a čekali na příjezd vlaku, který nás dopravil až skoro pod kopec. Přešli jsme pár silnic a už jsme začali procházet lesem. Při chůzi do mírného kopečku byl slyšet smích, křik, hudba, prostě 1.B. S rostoucím kopcem a s náročnější cestou pomalu smích, křik i hudba začaly utichat. Po pár krocích byli slyšet jen udýchaní a naříkající studenti z 1.B. Z jedné velké party vzniklo několik malých skupinek horolezců, kteří se neúprosně snažili vyšplhat na vrchol Bořně. Po hodině a půl jsme se všichni dostali na vrchol, kde jsme se posadili a vydýchávali náročnou cestu. Někteří studenti si přinesli i něco na zub, takže na vrcholu Bořně vznikl malý piknik. Po pořádném posilnění jsme se vydali zase zpátky k vlaku. Cesta dolů se nám oproti cestě nahoru zdála pětiminutová. Došli jsme k zastávce na vlak, nastoupili do vlaku a svalili se na sedačky. Před rozloučením v Mostě jsme se shodli, že příští projektový den nás čeká Sněžka.

Autorky: Natálie Jordanov, 1.B (text), Mgr. Eva Matesová (foto)