3. května 2019 - Kvarta v Nemaku

V pátek 3. května 2019 se v rámci projektového dne školy uskutečnila exkurze do výrobního závodu společnosti Nemak Chech Republics a přidružené společnosti Starcam. Obě sídlí v průmyslové zóně Joseph a patří k významným zaměstnavatelům v našem regionu. Již tradičně umožňuje našim žákům do celého chodu výrobního podniku nahlédnout. Exkurze byla určena našim kvartánům, kteří v předmětu Svět práce právě svět práce poznávají.

V úvodu exkurze jsme byli seznámeni s bezpečností práce a s nejzávažnějšími riziky ve firmě, kde se vyrábějí hliníkové komponenty do automobilů. Poutavou prezentací nám byla představena minulost, současnost i plánovaná budoucnost firmy – řada informací ukázala, jak se z malé rodinné mexické firmy stala firma globální expandující dnes po celém světě - každý čtvrtý automobil na světě má jeden komponent z Nemaku.

Za odborného doprovodu a každý v ochranných pomůckách jsme si prohlédli výrobní haly a seznámili se s mnohými profesemi a pracovními činnostmi v automobilovém průmyslu.

Poděkování patří všem zaměstnancům, kteří se našim žákům věnovali.

Autorky: Mgr. Jitka Ježková (text+foto), Mgr. Mária Händlová (foto), Marco Rodriguez - Nemak (foto)