27. ledna 2020 - Evropský MiniParlament Mladých diplomatů

V pondělí 27. ledna se na naší škole konala akce Evropský MiniParlament Mladých diplomatů. Dopoledne se skládalo ze tří částí. V první části se studenti dozvídali informace o Evropské unii a hráli hry. Měli například za úkol si připravit krátkou scénku formou pantomimy o tom, jak by vypadala Evropa bez Evropské unie. V druhé části dorazil do školy poslanec PČR Jaroslav Bžoch, který měl krátkou přednášku nejen o evropské politice. Následně odpovídal na dotazy studentů. Třetí část byla podle reakcí účastníků tou nejzábavnější. Měli za úkol simulovat zasedání Evropského parlamentu. Organizátoři je seznámili s jednacím řádem a poté předsedali celému jednání. Diskuze byla plná vtipných, ale i vážných proslovů. Delegáti předložili i několik návrhů dokumentů ke schválení, některé z nich byly schváleny za platné. Závěrem byli vyhodnoceni tři nejlepší delegáti, kteří dostali ocenění a věcné ceny. Projekt na naší škole uspořádal spolek Mladí diplomaté (www.mladidiplomate.com), který má za cíl vzdělávat veřejnost a především studenty v oblasti mezinárodní politiky a diplomacie.

Autoři: Martin Klein, kvinta (text+foto), Mgr. Michal Smatana(foto)