29. ledna 2020 - Školní kolo soutěže v ruském jazyce

29. ledna 2020 proběhlo školní kolo už tradiční soutěže v ruském jazyce. Letos se jí zúčastnilo 10 soutěžících, kteří poměřili síly ve 2 kategoriích - SŠ I (studenti 1. a 2. ročníku čtyřletého studia a odpovídajících ročníků víceletých) a SŠ II (studenti 3. a 4. ročníku). Soutěž byla rozdělena do 2 částí – písemné (poslech, čtení s porozuměním, gramatika a slovní zásoba) a ústní (popis obrázku a konverzace). Výsledky na medailových místech byly letos velmi těsné, třetí místo dělily od prvního pouhé 3 body (možné maximum bylo 94 b.).

Výsledky:

Kat. SŠ I
1.místo: Alena Vanová – sexta (postup do KK)
2.místo: Marie Anna Gaertnerová - sexta (náhr.)
3.místo: Dominik Rác – sexta

Kat. SŠ II:
1.místo: Karolína Šímová – 4.A (postup do KK)
2.místo: František Kordík – 3.B (náhr.)
3.místo: Kateřina Šilhavá – 4.A

Soutěžícím na prvních třech místech gratulujeme, vítězům přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které se letos koná 11. března v Ústí nad Labem, a všem zúčastněným děkujeme za hezké výkony, chuť a odvahu se do soutěže zapojit.

Autorky: Mgr. Kamila Pelešková (text), Mgr. Zdeňka Vargová (foto)