10. června 2021 - Předávání maturitních vysvědčení třídě Oktáva

Uteklo to jako voda a my se naposled shromáždili před spodní budovou gymnázia – tam, kde jsme jako malí začínali. Čekala nás jen poslední formální záležitost, která nás dělila od očekávaného čtyřměsíčního volna, předávání maturitních vysvědčení. Oblečení žáků připomínalo dávné doby maturitních plesů a v plánu bylo také notorické šerpování.

Úspěšní absolventi převzali maturitní vysvědčení od ředitele školy a dvou třídních učitelek, které nás měly během osmi let na starost. Přestěhováni na příjezdovou cestu před schody budovy jsme si vytvořili známý „maturákový špalír“ a za podkresu hudby, kterou si každý na přání zvolil, jsme napodobili šerpování. Krásné dopoledne nezkazil ani lehký déšť doprovázený výhružným hřměním.

Děkujeme vedení školy a třídní učitelce Zuzaně Vránové za zprostředkování těchto hezkých okamžiků, které zakončily naší osmiletou cestu gymnáziem.

Autoři: Dominik Duffek, oktáva (text), Petr Topitzer (foto)