17. ledna 2024 - Okresní kolo dějepisné olympiády

Ve středu 17. ledna 2024 si žáci základních a středních škol v rámci okresu Most již tradičně poměřili síly ve znalostech historie. Letošní ročník je zavedl do českých zemí v období středověku.

Za naši školu se soutěže v kategorii I (ZŠ) zúčastnily studentky z kvarty – Markéta Domecká, Anna Korcová a Emma Černá. Všechny tři se v početné konkurenci 47 soutěžících umístily v první polovině tabulky (nejlépe M. Domecká se 70 body z 80 – 6. místo) a zařadily se mezi úspěšné řešitele.

V kategorii II (SŠ) soutěžili Tomáš Lenny Novák z 1.B, Jan Svoboda ze 3.C a Jan Patrik Krlín ze 3.B. Tomáš zvítězil a bude naši školu reprezentovat v krajském kole. Blahopřejeme a držíme palce! Honza S. se také zařadil mezi úspěšné řešitele a Honzovi K. tato kategorie o 1 místo unikla.

Všichni zaslouží pochvalu a poděkování za reprezentaci školy.

Autorka: Mgr. Kamila Pelešková