23. ledna 2024 - Exkurze do Ústavu archeologické památkové péče

V úterý 23. ledna navštívili studenti tercie ÚAPP v Mostě, aby zde absolvovali netradiční výuku biologie člověka zaměřenou na kosterní soustavu z pohledu antropologie. Rozšířili si své znalosti o stavbě kostí, uspořádání kostry a dozvěděli se o změnách, ke kterým na ní docházelo během evoluce člověka. Nejzajímavější částí byly bezesporu ukázky patologických poruch, nemocí, vad a poškození kostí. To vše si mohli prohlédnout a „osahat“ na skutečné kostře a kosterních pozůstatcích pocházejících z archeologických vykopávek.

Stejnou výuku, ale v širším rozsahu a odborněji zaměřenou, absolvovali ve stejný den také studenti biologického semináře ve 3. ročníku.

Velké poděkování patří RNDr. Janě Hlavové, antropoložce ÚAPP, která tuto exkurzi umožnila, připravila a studenty jí provedla.

Autorka: Mgr. Irena Šlehoberová