16. dubna 2024 - Máchova světnička

Žáci 2.A v doprovodu paní učitelky Vránové a Schlenker, v úterý 16. dubna 2024, podnikli exkurzi do Máchovy světničky, která se nachází v Litoměřicích. Po příjezdu do města, na historickém Mírovém náměstí, studenty přivítala paní průvodkyně. Krátce všechny seznámila s okolní historií a představila vztah Karla Hynka Máchy k Litoměřicím. Následovala krátká procházka směrem k Máchově světničce, která vedla kolem významných míst, spojených nejen s jeho životem. V samotné světničce nebylo těžké si tento život představit, neboť tam byly nainstalovány popisné tabule s fotografiemi. Pro zpestření žáci dostali pracovní list, který mohli vypracovat díky svým znalostem, výkladu paní průvodkyně i samotnému místu, což pomohlo k rekapitulaci všeho, co se dozvěděli. Po opuštění světničky nechyběl ani rozchod, při kterém se studenti měli šanci porozhlédnout po městě. Exkurze byla velice zajímavá a nejeden ze zúčastněných odjížděl s úsměvem na tváři. Organizaci zajistily paní učitelky, kterým patří poděkování nejen za to, ale i za doprovod.

Autorky: Adéla Křivánková, 2.A (text)