25. ledna 2016 - Školní kolo jazykové soutěže v ruském jazyce

V pondělí 25. ledna 2016 proběhlo na našem gymnáziu již tradiční školní kolo jazykové soutěže (olympiády) v ruském jazyce. Soutěžilo celkem 7 studentů v kategorii SŠ II. Jazykové klání sestávalo ze tří částí (poslech, čtení a gramatika, konverzace) a nebylo vůbec jednoduché. V prvních dvou částech si účastníci vyzkoušeli, jak vypadá didaktický test společné části maturitní zkoušky (kompletní poslech, čtení ve zkrácené verzi), po malé "občerstvovací" pauze si postupně každý vylosoval pořadové číslo a předvedl své schopnosti v konverzaci na běžná témata, přičemž musel čelit i našim zvídavým otázkám. Chválíme všechny zúčastněné za odvahu a předvedené výkony a vítězce přejeme hodně úspěchů při reprezentaci naší školy v krajském kole, které se uskuteční v únoru v Ústí nad Labem.

Výsledková listina:
1. Lucie Křížová - 4.S
2. Markéta Rybínová - 2.C
3. Tomáš Müller - 4.C

Autoři: Mgr. Kamila Pelešková, Mgr. Zdeňka Vargová (text), Mgr. Michal Smatana (foto)