Tag '2k16'

 • Dne 22. prosince 2016 se již tradičně uskutečnila vánoční akademie našeho gymnázia. Program byl velmi pestrý a zahrnoval jak taneční, hudební, tak také divadelní vystoupení. Žáci školy si mohli vyslechnout hudební skupiny Anita, sólový zpěv Matěje Vlčka či hudební vystoupení žáků 3.B. Dále mohli zhlédnout divadelní hru Cook running v podání žáků tercie či různé žánry tance (street dance, disko dance, step, pole dance). Výzdobu sálu připravili žáci pod vedením Mgr. Kristýny Drienové a celým programem provázela moderátorská dvojice Lukáš Ryšavý (O7) a Ho Tuan Anh (O8).

 • Ve středu 21. prosince se odehrálo školní kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce. Účastnili se jej studenti 3. ročníku. Jejich výsledky byly velice zdařilé. První místo obsadila Denisa Černá, která bude naši školu reprezentovat v březnu v krajském kole v Ústí nad Labem. Druhé místo obsadil Tomáš Archmann a třetí Vít Beneš.

  Všem účastníkům blahopřejeme a děkujeme za jejich snahu a přípravu.

  Autorka: Mgr. Klára Bočanová

   

 • Ve středu 21. prosince 2016 se v dopoledních hodinách sbor SMoG podíval zpátky na základní školu a to konkrétně na 1.ZŠ v Mostě.

  Po několika koncertech určených pro dospělé či dospívající jsme dostali šanci v rámci projektu Starší kamarád zazpívat pro děti na 1. stupni základní školy. Nejprve jsme se sborem měli krátkou besedu ve 2. třídě, kde pro nás děti měli velice zajímavé otázky, například: „Proč se jmenujete SMoG?“ , „Jak se jmenujete?“ nebo „Kde všude jste zpívali a kde byste si chtěli zazpívat?“. Bylo to kouzelné.

 • Ve středu 21. prosince čekalo náš sbor SMoG poslední vystoupení v roce 2016. Po veselém a milém dopoledni, kdy jsme zazpívali dětičkám na 1. ZŠ, jsme se vydali do Oseka, kde jsme chtěli navodit vánoční atmosféru a přinést trochu radosti i dříve narozené generaci. Navštívili jsme opět místní Centrum volného času a zazpívali si naposledy naše oblíbené písničky a všem známé koledy. Samotný koncert trval něco přes hodinku a hned po něm nás čekalo milé překvapení v podobě cukroví s čajíkem.

 • Ve středu 21. prosince 2016 se třída septima vydala do Prahy v doprovodu p. uč. Schlenker a Korcové. První zastávkou byl kostel Panny Marie Vítězné, ve kterém jsme mohli vidět Pražské Jezulátko, které pochází ze Španělska. Poté třída dorazila na Kampu, odkud p. uč. Korcová se španělštináři zamířila na výstavu významného španělského malíře Salvadora Dalí. P. uč. Schlenker s němčináři navštívila nedaleké Muzeum Franze Kafky, ve kterém jsme se podrobně seznámili s životem tohoto světoznámého autora.

 • V pondělí 19. a úterý 20. prosince 2016 proběhla školní kola jazykové soutěže v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo celkem 40 studentů, kteří společně absolvovali písemnou část a poslech. Nejúspěšnější studenti postoupili k ústní části, ve které měli za úkol prokázat jazykové dovednosti při práci s obrázky, reakci na tématické otázky a vyjadřování názoru na daný problém.

  Soutěž probíhala v poklidné atmosféře a většina zúčastněných dosáhla i velmi pěkných výsledků.

  Vítězům blahopřejeme a zúčastněným děkujeme.

 • Dolní budova naší školy těsně sousedí s azylovým domem. Nenechme se ovšem mást názvem. Ne, skutečně nejde o dům, v němž může spočinout kdejaký "asi-lant", jedná se o dům, v němž Diakonie Českobratrské církve evangelické poskytuje sociální pomoc výhradně ženám a matkám v tísni. Záslužná činnost a záslužné poslání. Koneckonců i my studenti se často stáváme azylanty naší školy - azylanty vědění.

 • Studenti sociologického semináře a poté studenti tříd 3.A a 3.C měli jedinečnou možnost setkat se s naší bývalou studentkou Zuzanou Vuovou, aby se blíže seznámili s programem mladých delegátů, kteří působí při OSN.

  Zuzana je jednou z delegátek, které při OSN reprezentují ČR a podílejí se programu, jenž se snaží o větší participaci mladých lidí při řešení problémů současného světa.

 • 20. prosince 2016 sbor SMoG zpříjemnil odpoledne mnoha lidem, protože vystupoval v městské knihovně v Mostě.

  Spolu se SMoGem hosty vánočně naladil pěvecký sbor Korálek (11. ZŠ Most) a dívčí pěvecký sbor Chiavetta (OA, SPgŠ, SZŠ Most). Každé vystoupení trvalo cca 20 minut, naše bylo sice o něco delší, ale na divácích bylo vidět, že jim to vůbec nevadilo. Některé skladby dokonce znali a já viděla, že si s námi i zazpívali. Vystupovali jsme jako poslední, ale to nás netrápilo, protože přeci jen - to nejlepší až nakonec.

 • Dne 19. prosince 2016, navštívila třída 1.A v doprovodu paní učitelky Malečkové planetárium v Mostě. Mohli jsme zde vidět, jak vznikl vesmír a postupně jak vznikaly planety. Dozvěděli jsme se také něco o Plutu, a proč už nepatří do naší sluneční soustavy. Na závěr jsme viděli krásnou noční oblohu a mohli jsme si prohlédnout nějaká souhvězdí. Za celou naší třídu mohu říct, že se nám návštěva planetária velmi líbila.

  Autorka: Anna Stehlíková, 1.A

   

 • 19. prosince 2016 v 16:30 odpoledne se SMoG vydal na vánoční koncert do malé obce Lišnice, kam byl pozván přímo starostou.

  K budově gymnázia pro nás byl poslán mikrobus, kterým jsme posléze odjeli k malinké kapli svatého Jana Nepomuckého. Když píši malinkou - myslím ooopravdu malinkou. V kapličce bylo 5 řad lavic, do každé se vešlo sotva 8 lidí. Každopádně se nám líbila, byla svou velikostí příjemná a roztomilá.

  Po rozezpívání začali chodit lidé a kaplička doslova praskala ve švech. Bylo až neuvěřitelné, kolik lidí přišlo a hlavně, kolik lidí se vešlo.

 • Dne 19. prosince 2016 se naše třída kvinta zúčastnila návštěvy mosteckého planetária. Tuto exkurzi jsme podnikli s paní profesorkou Malečkovou za účelem bližšího poznání probíraného učiva. Měli jsme možnost vidět film o vzniku sluneční soustavy a později přišla řada i na podrobnější probrání jednotlivých planet. Na závěr nám byly ukázány hvězdné aktuality a zkoušeli jsme pozorovat souhvězdí.

  Toto příjemné zpestření výuky nám jistě pomůže v lepším porozumění látky o naší sluneční soustavě.

 • V pondělí 19. prosince se vydaly třídy tercie a kvarta na exkurzi do hlavního města Prahy.

  Parkoviště u sportovní haly bylo místem našeho srazu, který byl naplánován na 7:45 hod. Autobus vyjel okolo osmé hodiny. Cesta do Prahy byla klidná a pohodová. Prvně jsme zamířili do Freestyle arény Kolbenka, kterou bychom našli v pražské části Vysočany. Na místě jsme se po vyslechnutí bezpečnostních pravidel od instruktorů rozutekli na trampolíny nebo na obrovskou rampu, po níž se jezdí na pneumatikách a dopadá se do bazénu plného molitanových bloků. Hodinu a půl jsme relaxovali v hektickém předvánočním čase.

 • Je pátek 16. prosince a v půl jedné je u našeho gymnázia slyšet burácení motoru autobusu, SMoG totiž jede ukázat svoje pěvecké výkony do Prahy na Vánoční trhy na Staroměstském náměstí.

  Vyrazili jsme tedy v 12:30 od školy a čekala nás hodinu a půl dlouhá cesta. Jelo se nám příjemně (bez kolon a nejmenších potíží). Autobus nás vysadil u Novoměstské vodárenské věže (u Ministerstva průmyslu a obchodu), na Staromák to pak už byl malý kousek. Na místě jsme dostali rozchod, abychom mohli užívat vánoční atmosféru Prahy.

 • Ve dnech 12. až 16. prosince 2016 se sportovci ze třetího a čtvrtého ročníku Podkrušnohorského gymnázia zúčastnili kondičního soustředění v Bedřichově v Jizerských horách.

  Celý týden jsme začali velice aktivně, samozřejmě na běžkách. Sněhu bylo dost, proto se i nováčci mohli naučit základy jízdy na běžkách (kromě Kuřeteho). V průběhu soustředění jsme podnikli řadu výletů, výběhů a soutěží. Večer jsme mohli relaxovat v sauně, nebo si dát něco dobrého v místní restauraci.

 • Ve čtvrtek 15. prosince jsme se v rámci projektu Erasmus+ vydali na exkurzi do Nové Vsi v Horách na prohlídku větrné elektrárny.

  Během výkladu jsme se dozvěděli hodně zajímavého o stavbě, fungování a údržbě větrné farmy. Informace šikovně zapadaly do našich hodin fyziky, kde probíráme výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Farma obsahuje celkem 6 "vrtulí", které fungují samostatně a automaticky. Začnou se točit již při rychlosti větru 3,5 m/s a při velkém větru jsou opět automaticky zastaveny. Vrtule se točí průměrně 80% dní z celého roku.

 • V úterý 13. prosince 2016 si pěvecký sbor SMoG připravil tradiční vánoční koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Koncert byl naplánovaný dlouho dopředu, avšak teprve týden před koncertem bylo jasné, že bude v kostele, jelikož se na konci listopadu utrhl kousek stropu a nevědělo se, zda bude vystoupení bezpečné! Ale bylo a náš koncert se tak mohl uskutečnit!

 • V úterý 13. prosince 2016 se uskutečnilo okresní kolo v šachu. Z naší školy se ho zúčastnila čtyři družstva. Tři družstva v kategorii III - střední školy a jedno v kategorii II pro žáky z nižšího stupně víceletých gymnázií a ZŠ. Všichni naši hráči si vedli skvěle. První nakonec skončilo družstvo Gymnázium A (J.Škuthan, T. Kuchař, D. Kastl, J. Štich, D. Čech a F. Dědek). Jako druhé skončilo družstvo Gymnázium C (M. Sivák, K. Ta Minh, L. Le Bao, J. Reiner, T. Ullík). Na nepopulárním čtvrtém místě skončilo družstvo Gymnázium B (D. Fryček, M. Benešová, Š. Šatra, D. Smetánka).

 • Dne 12. prosince 2016 se studenti Podkrušnohorského Gymnázia v Mostě zúčastnili okresního kola ve florbalu Challenge ve Sportovní hale Most. Okresního kola florbalového turnaje se zúčastnili 4 střední školy.

  Gymnázium Most porazilo na úvod Voš, Spgš, OA, SZŠ Most vysoko 9:1, poté zvítězilo i ve druhém utkání nad SŠ Educhem, a.s. 5:2 a na závěr podlehlo vítěznému družstvu Gymnázia Litvínov 1:9.

 • Naše družstvo futsalistů se zúčastnilo druhého kola celostátní školské ligy. Značně oslabeni o velké opory jsme sice vyhráli první zápas, v ostatních dvou jsme však na soupeře nestačili... Bohužel tak naše cesta turnajem skončila.

  Autor: Mgr. František Staněk