7. června 2016 - Studium vysoké školy ve Velké Británii

Dne 7. června se třídy třetích ročníků zúčastnily zajímavé přednášky od poradenského centra Unilink. Toto centrum se zabývá zprostředkováním studia vysoké školy ve Velké Británii. Na přednášce nás přivítala velmi milá pracovnice Klára, která nás provedla celou přednáškou. Na úvod jsme probrali všechny pro a proti studia ve Velké Británii, dále jsme viděli, kolik oborů se tam dá studovat, což nás překvapilo nejvíce, protože těch oborů je pře čtyřicet tisíc. Nakonec jsme probírali to nejdůležitější, a to finance. Dozvěděli jsme se, že pokud odjedeme studovat do Velké Británie, dostaneme studentskou půjčku od vlády, tu začneme splácet až po dosažení určitého platu v pozdější práci. Také jsme probrali, kolik peněz nás bude stát samotný studentský život. Spousta z nás začala o takovém studiu přemýšlet, protože je to velice lákavé. Tato přednáška pro nás byla velikou inspirací a opravdu nás všechny zaujala, obsahem i skvělou přednášející. Všichni jsme také dostali brožurku s informacemi, kdybychom se chtěli na Unilink v budoucnosti obrátit.

Autoři: Tereza Kreisingerová, 3.B (text), Mgr. Michal Smatana (foto)