2. listopadu 2016 - Gotická Praha

Ve středu 2. listopadu se žáci Kvinty a 1. A pod vedením Mgr. Vejražky a Mgr. Peleškové vydali v rámci dějepisu do Prahy, aby si na vlastní oči prohlédli památky románského a gotického slohu a zároveň si rozšířili své znalosti z nižšího stupně gymnázia, případně ze základní školy.

Cesta začala v 7:30 u sportovní haly, kde všichni nasedli do autobusu. Bylo velmi chladno, dokonce začal padat drobný déšť. Ale hlavní město nás přivítalo modrou oblohou a sluníčkem.

Po půlhodinovém čekání na bezpečnostní prohlídku jsme vstoupili do areálu Pražského Hradu. Prohlídku jsme začali u románské baziliky sv. Jiří, potom jsme se přesunuli do katedrály sv. Víta, Vojtěcha a Václava, následoval Vladislavský sál, dvorská kancelář a tzv. zemské desky.

Královskou cestou jsme došli ke Karlovu mostu a pokračovali jsme na druhý břeh Vltavy k rotundě sv. Kříže. Tam byla exkurze s výkladem ukončena.

Následoval rozchod na Národní třídě, jídlo, nákupy a jiné příjemnosti.

Zhruba v 15:00 jsme, plni dojmů a zážitků, Prahu opustili. Teď ještě zbývá utřídit své poznatky a pečlivě zapsané poznámky a uspět v testu plném zvídavých otázek pedagogů.

Tak zase na jaře na setkání s barokem!

Autoři: Mgr. Kamila Pelešková (text), žáci 1.A (foto)