Aktuality

• Jsem moc ráda, že se po letech znovu otevřel v sekundě seminář Fyzika v pokusech. V tomto semináři vyrábíme různé hračky a pomůcky pro demonstraci běžných fyzikálních jevů. Na přiložených snímcích vidíte dělo na "maršmelouny", pracující na principu přeměny energií, a kotrmelující klauny, se kterými jsme pořádali závody. Kutálí se díky změně těžiště na nakloněné rovině. Asi nemusím zdůrazňovat, že nás práce všechny moc baví. Už se těším, až budeme příště "vyrábět počasí" (mraky, blesky, tornáda, déšť)😀

Autorka: Mgr. Ivana Hotová

• Ve dnech 20. a 21. září 2021 se na našem gymnáziu a dalších 335 středních školách po celé republice konaly Studentské volby. Žáci mohli vybírat z politických stran, hnutí a koalic, které kandidují ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Studenti se díky tomuto vzdělávacímu projektu seznamují s principy demokratických voleb a volebním systémem.

Na našem gymnáziu se voleb účastnilo 181 žáků z celkového počtu 435. Volební účast byla 41,6%.

• Přestože nám počasí příliš nepřeje a hodně se ochladilo, hlásíme, že se máme fajn. Dopoledne pracujeme v učebnách, odpoledne soutěžíme, sportujeme a učíme se spolupracovat. V úterý vyrazíme na celodenní výlet do nedalekého Drážkova a Kamýku nad Vltavou.

Autorka: Mgr. Jana Synková

• Ředitelské volno

Ředitel školy stanovil v souladu s ustanovením § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním , vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, z provozně organizačních důvodů 1 volný den (ředitelské volno) v termínu 27. září 2021.
  • Ve čtvrtek 16. září 2021 bylo na Krajském úřadě v Ústí nad Labem podepsáno Memorandum o spolupráci mezi DofE (Program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu pro mladé lidi), Podkrušnohorským gymnáziem a krajem jako naším zřizovatelem. Slavnostního podpisu se za naši školu zúčastnil ředitel školy Mgr. Karel Vacek.

Jedná se jak o morální podporu účastníků DofE, tak i o finanční podporu pro každou instituci zřizovanou krajem, která je aktivně do programu zapojena.

Image
  • Jak je na našem gymnáziu zvykem, jeli jsme hned v prvních zářijových dnech na adaptační kurz. Cíl této výpravy – adaptace, byl splněn. A jak si adapťák užili sami studenti? Přečtěte si v následující zprávě. (Mgr. Pavlína Korcová, třídní vyučující)

• Dnes jsme si dopoledne zajezdili na bobové dráze v Janově nad Nisou a odpoledne jsme se vypravili do Bedřichova, kde jsme si prošli naučnou stezku Černá Nisa, která nás zavedla k vodní nádrži Bedřichov. Celkově jsme v Jizerkách nachodili přes 70 km, a abychom tuto vzdálenost zdolali, bylo zapotřebí přes 90 000 kroků.

Autoři: Mgr. Jakub Haviar (text), Mgr. Eva Matesová (foto), Mgr. Michael Přenosil (foto), Karel Hrdlička (foto)

• Dnes jsme podnikli nejdelší (celodenní) výlet. Naše cesta vedla z Harrachova na Čertovu horu (1121 m n. m.) a dále přes Ručičky na Dvoračky (1140 m n. m.), kde jsme se občerstvili a pokračovali směrem k známému Mumlavskému vodopádu. Celkem jsme zdolali téměř 20 km.

• Lépe si adaptační kurz třída 1.B v doprovodu paní profesorky Kamily Peleškové užít nemohla. Hned v neděli ráno nás u autobusu na Českém Jiřetíně přivítala usměvavá paní profesorka Marešová a vychovatelé Fíla se Zuzkou. Dobrou náladu na nás přenesli téměř okamžitě a vlastně nás pronásledovala po celý třídenní pobyt v krásné přírodě. Následoval nabitý program plný zábavných aktivit a her. Společně jsme odbourali veškeré strachy, stmelili kolektiv a připravili se na společné studium. Jsme na úplném začátku, ale už teď víme, že to bude jízda a že spolu všechno zvládneme.

• Dnes dopoledne jsme vyrazili zdolat další z místních rozhleden. Tentokrát se jednalo o rozhlednu Šťastná vyhlídka, která se nachází na nedalekém kopci Světlý vrch (technické parametry: výška 21,5 metrů, 105 schodů). Po vydatném obědě a odpočinku jsme se vydali na okružní cestu do obce Desná, kde jsme si prohlédli torzo protržené přehrady a zdejší památník (událost z roku 1916 je jedním z největších neštěstí tohoto druhu v naší historii). Už se těšíme na zítřejší výpravu.