Aktuality

 • MOTIVAČNÍ online KURZ ANGLIČTINY - s postupným otevíráním videolekcí a testových sad

  Kurz je určen budoucím studentům 1. ročníku čtyřletého studia a studia se sportovní přípravou. Jeho obsahem je: více informací v tomto dokumentu.
 • Omezení provozu školy

  Od 20. května 2024 až do konce hlavních prázdnin je budova školy v ulici Majakovského 2343 z důvodu rekonstrukce elektrorozvodů včetně kanceláře a telefonů mimo provoz.

  Veškerý provoz na pracovišti Most je převeden do hlavní budovy školy v ulici Čsl. armády 1530.

 • Učebnice a pracovní sešit na angličtinu pro 1.ročníky

  Učebnice a pracovní sešit na angličtinu pro 1.ročníky. Řada Maturita Solutions - Intermediate, 2nd edition. Pracovní sešit bez CD a obě knihy bez vyplnění (použité knihy mívají vyplněné úlohy).
 • Ráno nás opět vítá zamračenou oblohou. Po včerejším slunečném dni opět začíná poprchávat. Na to jsme ale už zvyklí. Sedáme do autobusu a jedeme směr Špýr. Naše putování po všech něj- tady pokračuje. Už jsme viděli nej-vyšší katedrálu (Mety), nej-větší gotickou katedrálu (Remeš), nej-starší románskou baziliku (Remeš), nej-slavnější rozhlednu (Paříž), nej-hrůznější místo válečného konfliktu (krvavá Omaha), tak jedeme na nej-větší románskou katedrálu, kde se ženil Jan Lucemburský s Eliškou Přemyslovnou.

 • Škola v přírodě Šlovice 21. až 27. června 2024

  Dokumenty pro rodiče dětí vyjíždějících do školy v přírodě.
  Lékařské potvrzení
  Potvrzení o bezinfekčnosti
  Doplněno 4. června 2024: Informace k odjezdu a pobytu v švp Šlovice
 • Ráno nás čekají Mety a katedrála Saint-Étienne, tedy svatého Štěpána. Proč právě tato stavba? Jednak proto, že má největší vitráže na světě (plocha 6 650 metrů čtverečních ohromí), ale také proto, že jsou zde slavné okenní studie Marca Chagalla, slavného světového výtvarníka. Jeho Studie v modré, žluté i červené barvě nás uchvátí. Katedrála má hodně odlišné prvky od podobných staveb gotiky, jinou orientaci kvůli podloží, jiné průčelí kvůli dostavbě, jiné… no prostě hodně jiné.

 • 20. června 2024 žáci 1.A, 1.B a 1.C zakopali na školní zahradě časové kapsle jednotlivých tříd. Předměty, které do nich vložili, se pojí s jejich prvním školním rokem na Podkrušnohorském gymnáziu. Cílem je sejít se za 20 let, schránku vykopat a zavzpomínat na školní léta. Takže zapište si do diáře - sraz 20.6.2044 (je to pondělí a krumpáč s sebou 😉)

  Autorka: Mgr. Jana Bencová

   

 • Opouštíme střední Francii a míříme do kraje Champagne. V centru oblasti leží jediné místo na světě, kde se vyrábí šampaňské - Remeš. Na cestě zaznívají základní informace o tomto nápoji, dozvídáme se, že pouze tři značky se mohou jako tento nápoj označovat. Všechny ostatní nápoje si jen tento název přisvojily.

 • Dne 17. června jsme odjeli s našimi sportovci na exkurzi do Prunéřova. V pondělí jsme téměř vyběhli na hrad Hasištejn. I tak nám zbyla síla na zápas v plážovém volejbale a večerní táborák.

  Další den jsme vystoupali k Jeskyni rytíře Karla. Zjistili, že rostou… a vykoupili skoro všechny nanuky.

  Vydatný oběd nám doplnil energii k dalším pohybovým aktivitám.

  Nikdo se nezranil (ani při sekání dříví) a ve středu jsme odjeli z přírody do města.

  Autoři: Mgr. Karla Trefná (text), Mgr. František Staněk (foto)

   

 • V úterý 18. června jsme si zasoutěžili o pohár ředitele v psaní na klávesnici. Letošního XX. ročníku se zúčastnilo celkem 19 žáků napříč třídami. Soutěžilo se v desetiminutovém opisu, do kterého se všichni soutěžící pustili s velkým nasazením.

  Vítězem se stal septimán Vladimír Adamenko. Za svůj obdivuhodný výkon 306,83 čistých úhozů za 1 minutu převzal z rukou zástupkyně Mgr. Macánové pohár ŘŠ právem.

  Blahopřejeme všem ke krásným výkonům.

  Výsledková listina